Trwa ładowanie...
d1dowtx
24-11-2006 09:14

EFAD

Share
d1dowtx

W Warszawie odbędzie się spotkanie dyrektorów narodowych instytutów filmowych Unii Europejskiej, zrzeszonych w tzw. grupie EFAD: European Film Agencies Directors. Weźmie w nim udział dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz.

Jedną z imprez towarzyszących uroczystościom przyznania Europejskiej Nagrody Filmowej w Warszawie, będzie odbywające się 1 grudnia 2006 w godzinach 10.00 - 13.30. w hotelu Le Royal Meridien Bristol spotkanie dyrektorów narodowych instytutów filmowych Unii Europejskiej, zrzeszonych w tzw. grupie EFAD: European Film Agencies Directors. Spośród 25 narodowych instytutów filmowych największe z nich dysponują środkami w wysokości: Francja (490 mln Euro), Włochy (83 mln), Wielka Brytania (79 mln), Hiszpania (64 mln). Na tym tle Polski Instytut Sztuki Filmowej z budżetem wynoszącym 78.5 mln plasuje się w czołówce.

Służyć ono będzie swobodnej wymianie informacji i poglądów na temat aktualnej sytuacji kinematografii krajów Unii Europejskiej, wpływu polityki UE na kinematografie poszczególnych krajów oraz omówieniu innych kwestii, które zdaniem dyrektorów publicznych funduszy filmowych wymagają szczególnej uwagi. Polski Instytut Sztuki Filmowej jest aktywnym uczestnikiem sesji EFAD od samego początku swego istnienia, wpisując się w działania zmierzające do wspierania kina europejskiego. Na spotkaniu w grudniu dyskutowane będą propozycje silniejszej współpracy w EFAD na rzecz m.in. edukacji filmowej, wymiany fachowców oraz transferu aktualnych informacji o podstawach prawnych i tendencjach w finansowaniu kinematografii ze środków publicznych w krajach Unii Europejskiej.

d1dowtx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dowtx