Emma Watson też była ofiarą. "Doświadczyłam całego spektrum molestowania seksualnego"

Brytyjska aktorka mówiła na gali rozdania Złotych Globów o swoim stosunku do akcji typu #metoo czy #TimesUp, będących odpowiedzią na ujawnianie skandali seksualnych w Hollywood.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emma Watson w filmie "Regression"
Emma Watson w filmie "Regression" (Materiały prasowe)

27-letnia gwiazda "Harry'ego Pottera" czy "Pięknej i Bestii" zapytana przez "Variety" o gorący temat molestowania seksualnego w branży filmowej, powiedziała bez ogródek, że sama doświadczyła "pełnego spektrum" takich zachowań.

Watson zwróciła uwagę, że jej doświadczenia nie są niczym wyjątkowym, bo podobnymi historiami mogą się podzielić jej znajome i koleżanki z pracy.

- To problem systemowy, strukturalny – mówiła Watson, wspominając o statystykach kobiet w Wielkiej Brytanii w wieku 18-24 lat, które doświadczyły molestowania w miejscu pracy.

7 stycznia odbyła się 75. gala rozdania Złotych Globów, która w tym roku była czymś więcej niż tylko wyróżnieniem najlepszych filmów i artystów związanych z kinem i telewizją.

W ramach solidarności z kobietami molestowanymi seksualnie w Hollywood większość aktorek ubrała się na galę w czarne suknie. Panowie zresztą też w większości ubrani byli w czarne smokingi i czarne koszule. Prowadzący galę Seth Meyers powitał zebranych w ten sposób: "Witajcie w roku 2018, w którym wreszcie marihuana jest legalna, a molestowanie seksualne w końcu nielegalne".

Nagrodę imienia Cecila B. DeMille'a otrzymała Oprah Winfrey. Prezenterka telewizyjna i aktorka wygłosiła ponadpięciominutowe przemówienie, w którym poruszyła sprawy nie tylko czarnej społeczności, ale także molestowanie kobiet. Występ Oprah Winfrey kilka razy przerywano brawami. Szczególny aplauz wzbudziły słowa o tym, że w Hollywood skończył się czas mężczyzn dopuszczających się molestowania.

Dość niespodziewanym zwycięzcą okazał się film "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" w reżyserii Martina McDonagha (otrzymał także nagrodę za scenariusz). Aktorskie laury odebrali Frances McDormand i Sam Rockwell. Wśród filmów komediowych zwyciężył "Lady Bird".

Złote Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Obok Oscarów to najważniejsze nagrody w Hollywood. Często zresztą ich laureaci potem królują na gali Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.