Trwa ładowanie...

Film Pawła Maślony niedługo w kinach. Zobacz niegrzeczny zwiastun "Ataku paniki"

Film, który gościł na kilku festiwalach, zgarnął Złotego Lwa i Złotego Szczeniaka, w styczniu pojawi się na ekranach kin. Reżyserski debiut Pawła Maślony (autor scenariusza do "Demona" Marcina Wrony) to kino, na jakie czekaliśmy. Szalone, wyzbyte zahamowań, a przede wszystkim zabawne.

Share
Film Pawła Maślony niedługo w kinach. Zobacz niegrzeczny zwiastun "Ataku paniki"
Źródło: Materiały prasowe
d3f24i6

"Atak paniki” to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.

Zobacz zwiastun "Ataku paniki":

Jak pisze Grzegorz Kłos w recenzji "Ataku paniki", bohaterami filmu Maślony są ludzie, którzy postawieni w sytuacji ekstremalnej tracą nerwy i eksplodują. Wśród nich znaleźli się m.in. gwiazda seks-kamerki, impulsywny kelner, małżeństwo wracające z wakacji, wzięta pisarka czy ciężarna panna młoda. Brzmi znajomo, prawda? Nie ma się co oszukiwać. Koncepcyjnie i scenariuszowo "Atak paniki" przywodzi na myśl oscarowe "Dzikie historie". Jednak twórcy zdają się z tym nie kryć, ostentacyjnie flirtując z filmem Damiána Szifrona (i nie tylko z nim) Fabuła filmu Maślony nie składa się bowiem z zamkniętych nowelek, a przeplatających się kilku wątków, których wspólnym mianownikiem, poza tytułowym napadem lęku, są pozornie niezwiązani ze sobą bohaterowie.

d3f24i6

Artur Żmijewski do tej pory występował w serialach telewizyjnych, albo pojawiał się w produkcjach, w których wcielał się w postacie drugoplanowe. "Mój rower" z 2012 r. to ostani obraz, w którym aktor zagrał pierwszoplanową rolę. Teraz Żmijewski trafił na świetny scenariusz.

Nie tylko "Ojciec Mateusz". Artur Żmijewski o najbliższych planach filmowych:

W filmie obok Żmijewskiego wystąpią: Dorota Segda, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Nicolas Bro, Julia Wyszyńska, Adam Nawojczyk, Roman Gancarczyk, Anna Romantowska i inni.

W kinach w całej Polsce od 19 stycznia 2018

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d3f24i6

Podziel się opinią

Share
d3f24i6
d3f24i6