Trwa ładowanie...
d2appoh

Ghost Rider

Najnowsze informacje
3.1
(1535 głosów)
Oceń:
8
2
d2appoh

„Ghost Rider to jeden z najbardziej niezwykłych mitów komiksowego świata,” mówi Nicolas Cage. Nadprzyrodzona moc piekielnego łowcy, Ghost Ridera idealnie pasuje do intensywnej osobowości Cage'a. Jako jeden z największych w Hollywood kolekcjonerów komiksów, którego zainteresowanie nimi stało się już legendarne, Cage posiada olbrzymią wiedzę o tej postaci.

„To skomplikowany bohater, który decyduje się sprzedać duszę diabłu, ale robi to z miłości, nie chciwości czy osobistych ambicji. To naprawdę bogaty materiał. Ten strasznie wyglądający facet to prawdziwy bohater."

Dla reżysera Marka Stevena Johnsona, który wcześniej zrealizował adaptację komiksu „Daredevil”, przeniesienie na duży ekran postaci Ghost Ridera było kulminacją długoletniego uwielbienia dla tego właśnie bohatera. „Od zawsze byłem olbrzymim fanem komiksów,” mówi Johnson. „Co tydzień kupowałem ‘Daredevil’, ‘Spider-Mana’ czy ‘X-Men’. ‘Wg mnie Ghost Rider był jednym z najbardziej interesujących wizualnie”.

Jednym z pierwszych filmowców, który zajął się przygotowaniami do realizacji filmu był producent Michael De Luca, także zapalony miłośnik komiksów. Jako szef produkcji New Line Cinema, De Luca pracował nad pierwszą adaptacją komiksu Marvel, przebojem „Blade” z Wesleyem Snipesem w roli głównej.

Poza możliwością zrealizowania bardzo atrakcyjnego wizualnie filmu, realizatorów pociągała szansa pokazania na ekranie innego rodzaju komiksowego bohatera – kogoś, kto mimo przerażającego wyglądu kryje w sobie dobre intencje i niezwykłą osobowość. Wg Johnsona, Nicolas Cage jest jedynym aktorem, który bez trudności był w stanie wykreować tak skomplikowaną postać. „Najlepsze horrory i thrillery są zawsze pełne humoru,” mówi reżyser. „Należy uwolnić napięcie, a Nic Cage jest naprawdę bardzo zabawny. Przyjął rolę Johnny’ego Blaze i świetnie się tym bawił”.

Johnson przez ponad rok pracował nad scenariuszem Ghost Ridera starając się zaczerpnąć jak najwięcej z komiksu, który rozpoczął swój żywot już w latach 1940-tych, jako westernowa seria opowiadająca o przeklętym jeźdźcu. W latach 1970-tych seria została zakupiona przez Marvel, a historia przekształcona w opowieść o motocykliście Johnny’m Blaze.

Tym, co najbardziej intrygowało filmowców – poza postacią samego Ghost Ridera – byli złoczyńcy, przeciwko którym walczył. Johnny Blaze nie walczy tylko ze złem, zwalcza samego szatana – istotę, która dała mu jego moc. Wg De Luca, fakt, że motywacje Johnny’ego i jego główni antagoniści pochodzą z komiksu, był bardzo pomocny dla filmowców.

„Blackheart i Mephistopheles są postaciami komiksowymi, także powód, dla którego Johnny idzie na układ z diabłem oraz sama Roxanne są komiksowi. Film jest więc stosunkowo wierną adaptacją komiksu, chociaż w ciągu upływu lat historia Johnny’ego się zmieniała”.

Podziel się opinią

8
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2appoh
d2appoh
d2appoh