Trwa ładowanie...
d2xm9zg
d2xm9zg
d2xm9zg
d2xm9zg

Głosy niewinności

Najnowsze informacje
d2xm9zg
4.0
(174 głosy)
Oceń:
d2xm9zg
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xm9zg
Zdjęcie

Historia jedenastoletniego chłopca, Chavy ( Carlos Padilla), mieszkającego w małej wiosce, w ogarniętym wojną domową Salwadorze. Chava i jego koledzy nie mają beztroskiego dzieciństwa. Nie dość, że ich rodziny borykają się z brakiem środków do życia, to jeszcze co wieczór ściany ich tekturowych domów dziurawią kule.

Chava, mimo młodego wieku, udowadnia, że jest prawdziwym mężczyzna. Gdy jego ojciec zostawia matkę (Leonor Varela) i wyjeżdża do Stanów unikając wcielenia do armii, Chava podejmuje pracę jako pomocnik kierowcy autobusu.

Jego przyszłość jest jednak niepewna. Uzbrojeni po zęby żołnierze rządowej armii co jakiś czas odwiedzają szkolę Chavy i rekrutują jego dwunastoletnich kolegów. Ale Chava ma w sobie odwagę i spryt, jakiej nie powstydziłby się żaden dorosły. Słuchając rewolucyjnych pieśni na małym tranzystorowym radiu, wymyśla sposób, jak ustrzec siebie i innych chłopców przed poborem.

Scenariusz, na podstawie własnych doświadczeń z dzieciństwa, napisał Oscar Torres. „Głosy niewinności” były meksykańskim kandydatem do Oscara 2005, a na Międzynarodowym festiwalu Filmowym w Berlinie zostały uhonorowane nagrodą Kryształowego Niedźwiedzia.

Meksykański kandydat do Oscara.
Kryształowy Niedźwiedź na MFF w Berlinie

d2xm9zg
Głosy niewinności
Tytuł oryginalny

Voces inocentes

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2004

Data światowej premiery

02.09.2005

Czas trwania

120 min.

Obsada
d2xm9zg

Podziel się opinią

Share
d2xm9zg
d2xm9zg
d2xm9zg
d2xm9zg
d2xm9zg