Trwa ładowanie...
d17zrlp

Grzegorz Stelmaszewski nie żyje. Ciało aktora odnaleźli policjanci

Nie żyje łódzki aktor charakterystyczny Grzegorz Stelmaszewski. Znany był z takich filmów jak "Edi" czy "Służby specjalne". Miał 54 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Stelmaszewski nie żyje. Ciało aktora odnaleźli policjanci
(ONS.pl)
d17zrlp

Grzegorz Stelmaszewski był aktorem niezawodowym, znanym z małego i wielkiego ekranu. Historia jego życia to gotowy scenariusz na film.

Informacje o śmierci potwierdził przyjaciel i autor jego biografii Ivo Vuco. To również on, zaniepokojony dwudniowym milczeniem kolegi, powiadomił policję. Ciało Stelmaszewskiego funkcjonariusze odnaleźli w nocy z poniedziałku na wtorek w jego mieszkaniu. Biografia opisująca losy Stalmaszewskiego miała ukazać się w czerwcu. "Grzegorz bardzo czekał na premierę tej książki", czytamy w wypowiedzi autora dla "Faktu". Niżej prezentujemy jej okładkę.

Materiały prasowe

Kiedy wystąpił w "Edim" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego, Krzysztof Majchrzak powiedział, że wygląda jak "za. gangster". Nie da się ukryć, że Grzegorz Stelmaszewski wypadł w swojej roli bardzo wiarygodnie – i nic dziwnego, w końcu gangsterskie środowisko znał od podszewki.

Wychowywał się w podejrzanej dzielnicy i szybko popadł w konflikt z prawem. Do więzienia trafił już jako 17-latek, a za liczne kradzieże odsiedział w sumie 11 lat. Dopiero kiedy wyszedł z więzienia i stracił mieszkanie, postanowił zmienić swoje życie. Samotny, opuszczony, nie mogąc liczyć na niczyją pomoc, trafił do schroniska dla bezdomnych i właśnie tam poznał miłość swojego życia. To dzięki ukochanej kobiecie zrezygnował z przestępczej kariery i trafił przed kamery.

d17zrlp

Ostatnim filmem w jakim zagrał był "Las, 4 rano" Jana Jakuba Kolskiego. Przyczyna śmierci aktora nie jest jeszcze znana.

d17zrlp

Podziel się opinią

Share

d17zrlp

d17zrlp