WP
WP

Harry Potter i Książę Półkrwi - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

W filmie "Harry Potter i Książę Półkrwi" lord Voldemort zaciska swoją złowieszczą pętlę wokół świata Mugoli i czarodziejów, a Hogwart przestaje być – jak dawniej - bezpieczną przystanią. Harry podejrzewa, że niebezpieczeństwo może czaić się w samym zamku, ale Dumbledorowi zależy raczej na przygotowaniu go do ostatecznego starcia, które jego zdaniem nastąpi niebawem.

Razem usiłują znaleźć broń zdolną skruszyć zapory Voldemorta – w tym celu Dumbledore prosi o pomoc dawnego kolegę i przyjaciela, ustosunkowanego i łatwowiernego bon vivanta profesora Horacego Slughorna, który może posiadać informację kluczową dla ich wspólnej sprawy. Harry’emu coraz bardziej podoba się Ginny... niestety, Dean Thomas jest nią również zainteresowany.

Lavender Brown dochodzi do wniosku, że Ron jest jej przeznaczeniem, nie bierze tylko pod uwagę czekoladek Romildy Vane! No i oczywiście Hermiona, przeżywająca męki zazdrości, lecz zdecydowana nie ujawniać uczuć. Gdy romanse kwitną, tylko jeden uczeń pozostaje wyniosły i obojętny. Postanowił wywrzeć swoje niezatarte – choć mroczne – piętno na życiu Akademii.

Miłość wisi w powietrzu, lecz za nią czai się dramat i Hogwart być może już nigdy nie będzie taki jak przedtem.

WP

Film z gatunku: Filmy fantasy
Zobacz także w serwisie książka Harry Potter i Książę Półkrwi oraz
Najlepsze filmy o magii

Tytuł oryginalny

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Gatunek

przygodowy, fantasy, akcji, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

24.07.2009

Czas trwania

153 min.

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP