Trwa ładowanie...
henryk gołębiewski

Henryk Gołębiewski: Kiedyś trzeba było mieć znajomości

Share
Henryk Gołębiewski: Kiedyś trzeba było mieć znajomości
d3tt7w2

Nie jest aktorem zawodowym a mimo to dokonał dwukrotnie sztuki która wielu jego kolegom po szkołach filmowych nie udaje się nawet raz - zadebiutował w wielkim stylu. Zapraszamy na dostarczony przez WPtv wywiad wideo z jedną z ciekawszych i bardziej tajemniczych postaci polskiego kina - Henrykiem Gołębiewskim.

Henrykiem Gołębiewskiego wielu szczególnie dobrze pamięta z dzieciństwa, kiedy był jednym z najbardziej znanych aktorów dziecięcych, szczególnie dzięki filmom Janusza Nasfetera. Wystąpił m.in. w filmach: "Abel, twój brat", "Wakacje z duchami (Pikador), "Podróż za jeden uśmiech" (Poldek), "Stawiam na Tolka Banana" (Cegiełka), "Koniec wakacji". "Nie zaznasz spokoju " był ostatnim filmem w jakim zagrał jako młody chłopak.

Ukończył szkołę zawodową i poszedł do wojska. Pracował w brygadach remontowo- budowlanych. W latach 90. powrócił do aktorstwa dzięki Agencji Aktorskiej Jerzego Gudejki. Początkow grał jedynie epizody. M.in. w "Bożej podszewce ", "Wielkich rzeczach", "Sarze", "Długu", w kilku odcinkach "Plebanii", "Requiem" i w "Dniu świra".

Dopiero Piotr Trzaskalski powierzył mu główną rolę w „Edim” (2002) - rolę, która przyniosła mu ogromy sukces i wiele nagród – w tym specjalną Złotą Kaczkę 2003, nagrodę miesięcznika Film. Za tę rolę był także nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2003 za najlepszą główną rolę męską.

d3tt7w2

Podziel się opinią

Share
d3tt7w2
d3tt7w2