Trwa ładowanie...
henryk gołębiewski
17-05-2007 18:10

Henryk Gołębiewski: Kiedyś trzeba było mieć znajomości

Henryk Gołębiewski: Kiedyś trzeba było mieć znajomości
d2sfpnv
d2sfpnv

Nie jest aktorem zawodowym a mimo to dokonał dwukrotnie sztuki która wielu jego kolegom po szkołach filmowych nie udaje się nawet raz - zadebiutował w wielkim stylu. Zapraszamy na dostarczony przez WPtv wywiad wideo z jedną z ciekawszych i bardziej tajemniczych postaci polskiego kina - Henrykiem Gołębiewskim.

Henrykiem Gołębiewskiego wielu szczególnie dobrze pamięta z dzieciństwa, kiedy był jednym z najbardziej znanych aktorów dziecięcych, szczególnie dzięki filmom Janusza Nasfetera. Wystąpił m.in. w filmach: "Abel, twój brat", "Wakacje z duchami (Pikador), "Podróż za jeden uśmiech" (Poldek), "Stawiam na Tolka Banana" (Cegiełka), "Koniec wakacji". "Nie zaznasz spokoju " był ostatnim filmem w jakim zagrał jako młody chłopak.

Ukończył szkołę zawodową i poszedł do wojska. Pracował w brygadach remontowo- budowlanych. W latach 90. powrócił do aktorstwa dzięki Agencji Aktorskiej Jerzego Gudejki. Początkow grał jedynie epizody. M.in. w "Bożej podszewce ", "Wielkich rzeczach", "Sarze", "Długu", w kilku odcinkach "Plebanii", "Requiem" i w "Dniu świra".

Dopiero Piotr Trzaskalski powierzył mu główną rolę w „Edim” (2002) - rolę, która przyniosła mu ogromy sukces i wiele nagród – w tym specjalną Złotą Kaczkę 2003, nagrodę miesięcznika Film. Za tę rolę był także nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2003 za najlepszą główną rolę męską.

d2sfpnv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sfpnv