Trwa ładowanie...
di62ibo
24-11-2006 09:16

III sesja P.R.I.M.E. odbędzie się w Polsce

Share
di62ibo

W dniach 29 listopada - 3 grudnia w Warszawie odbędzie się 3. sesja międzynarodowego, prestiżowego programu szkoleniowego dla producentów filmowych, reżyserów i scenarzystów.

Tytuł szkolenia - P.R.I.M.E. - pochodzi od pierwszych liter angielskich pojęć Packaging, Rewriting, International, Market i Exchange. P.R.I.M.E. jest pierwszą inicjatywą europejską łączącą szkolenie na polu projektów w fazie developmentu z wsparciem poszukiwania dofinansowania. Program złożony z cyklu 3 szkoleń został stworzony przez Medienboard Berlin-Brandenburg, Austriacki Instytut Filmowy i szwajcarską fundację Focal. Inicjatywę wspiera Duński Instytut Filmowy. Polski Instytut Sztuki Filmowej i biuro Media Desk Polska są pierwszymi partnerami programu P.R.I.M.E. spośród nowych krajów Unii Europejskiej.

Program został ogłoszony na polskim stoisku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes 22 maja. Od tego czasu odbyły się dwie sesje szkoleniowe w Berlinie (w czerwcu) i w Wiedniu (we wrześniu). Sesja trzecia daje uczestnikom możliwość nawiązania kontaktów z polskimi producentami i - co równie ważne - poznania miasta.

Uczestnikami szkolenia są producenci, reżyserzy i scenarzyści m.in. z Niemiec, Austrii i Danii, wśród nich firma Zentropa - producent m.in. filmów takich jak "Tańcząc w ciemnościach", "Wilbur chce się zabić" czy "Włoski dla początkujących". Projekt z Polski został zaproszony przez organizatora programu - transFocal. To "Jabłonki", produkcja: Ewa Żukowska, reżyseria: Konrad Szołajski, scenariusz: Fred Apke i Konrad Szołajski. Inspiracją do napisania scenariusza są wydarzenia autentyczne: dramatyczne losy mieszkańców domu na Mazurach, do którego w pięćdziesiąt lat po wojnie przyjeżdża jego dawny niemiecki właściciel.

W piątek, 1 grudnia o 18.00 w hotelu Sofitel Victoria Frank Stehling - prezes fundacji transFocal, oraz Agnieszka Odorowicz - Dyrektor PISF w obecności gości podsumują tegoroczną edycję szkolenia oraz przedstawią jego wykładowców i uczestników.

Szczegółowe informacje: Karolina Rozwód, 42 10 387, karolina.rozwod@pisf.pl

di62ibo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di62ibo