Trwa ładowanie...
04-05-2006 13:27

Ile wytwórnie tracą na piractwie - najnowsze dane

Share
Ile wytwórnie tracą na piractwie - najnowsze dane
d3p4igd

Filmowe piractwo może przynosić większe straty niż do tej pory przypuszczano. The Wall Street Journal wspomina o badaniach firmy LEK Consulting prowadzonych przy udziale dbającego o interesy przemysłu filmowego stowarzyszenia MPAA (Motion Picture Association of America), której wyliczenia pokazały, jak bardzo dotkliwe są straty powodowane masowym piractwem.

Badania wykazały że rocznie w wymiarze globalnym przemysł filmowy tracić może nawet 6,1 mld dolarów z przychodów, które pomniejszane są nie tylko piractwem internetowym, ale i powiązanym z nim zmniejszeniem sprzedaży płyt filmowych DVD i biletów kinowych. Obliczona suma 6,1 mld dolarów to kwota aż o 75 proc. wyższa od wcześniejszych przewidywań.

Według nowego raportu w samych tylko Stanach Zjednoczonych straty powodowane filmowym piractwem wynosić mogą rocznie 1,3 mld dolarów.

W badaniach okazało się, iż obecnie to nie Chiny, ani też nie Rosja są największymi rynkami dla nielegalnych kopii amerykańskich filmów. Przed tymi krajami w 2005 roku zdaniem badających znalazł się Meksyk. Badania trwające około półtora roku przeprowadzono w 28 krajach świata.
(fot. AFP)

d3p4igd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p4igd
d3p4igd