Trwa ładowanie...
04-05-2006 13:27

Ile wytwórnie tracą na piractwie - najnowsze dane

Ile wytwórnie tracą na piractwie - najnowsze dane
d2oln1r
d2oln1r

Filmowe piractwo może przynosić większe straty niż do tej pory przypuszczano. The Wall Street Journal wspomina o badaniach firmy LEK Consulting prowadzonych przy udziale dbającego o interesy przemysłu filmowego stowarzyszenia MPAA (Motion Picture Association of America), której wyliczenia pokazały, jak bardzo dotkliwe są straty powodowane masowym piractwem.

Badania wykazały że rocznie w wymiarze globalnym przemysł filmowy tracić może nawet 6,1 mld dolarów z przychodów, które pomniejszane są nie tylko piractwem internetowym, ale i powiązanym z nim zmniejszeniem sprzedaży płyt filmowych DVD i biletów kinowych. Obliczona suma 6,1 mld dolarów to kwota aż o 75 proc. wyższa od wcześniejszych przewidywań.

Według nowego raportu w samych tylko Stanach Zjednoczonych straty powodowane filmowym piractwem wynosić mogą rocznie 1,3 mld dolarów.

W badaniach okazało się, iż obecnie to nie Chiny, ani też nie Rosja są największymi rynkami dla nielegalnych kopii amerykańskich filmów. Przed tymi krajami w 2005 roku zdaniem badających znalazł się Meksyk. Badania trwające około półtora roku przeprowadzono w 28 krajach świata.
(fot. AFP)

d2oln1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oln1r

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj