Trwa ładowanie...
dy2quyu

Jak Robert de Niro stał w kolejce po autograf Andrzeja Pągowskiego

Andrzej Pągowski, wybitny polski plakacista, przypomniał na Facebooku mało znany epizod ze swojego życia, gdy po jego autograf w warszawskiej Zachęcie stał w kolejce sam Robert de Niro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Niedługo minie 28 lat od tego momentu" - wspomina Andrzej Pągowski
"Niedługo minie 28 lat od tego momentu" - wspomina Andrzej Pągowski (Facebook.com)
dy2quyu

- Moja największa jak do tej pory wystawa "Miasto plakatów". Na niej właśnie 9 września był Robert De Niro. Udzielił wywiadu Telewizji Polskiej. Rozmawialiśmy o niektórych plakatach. Zabrał jeden z nich dla swojego przyjaciela Martina Scorsese. To był plakat do jego filmu "Po godzinach". Może wtedy zainteresował się polskim plakatem, o którym się dzisiaj ze znawstwem wypowiada. Niedługo minie 28 lat od tego momentu - wspomina artysta.

Andrzej Pągowski jest autorem ponad 1300 plakatów. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Był czołowym twórcą polskiej szkoły plakatu, którą współtworzyła grupa artystów. Ich prace zdobyły międzynarodowy rozgłos i do dziś są uznawane za najwybitniejszy przykłady twórczego podejścia do plakatu. Andrzej Pągowski współpracuje też z Wirtualną Polską (więcejtutaj).

dy2quyu

Andrzej Pągowski o polskiej szkolej plakatu

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
   www.pagowski.pl
(www.pagowski.pl)
dy2quyu

Podziel się opinią

Share
dy2quyu
dy2quyu