Trwa ładowanie...
d4erkjl
Aktualności

James Franco bierze się za Chucka Palahniuka

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
James Franco bierze się za Chucka Palahniuka
d4erkjl

James Franco, który mierzył się już z prozą Williama Faulknera i Cormaca McCarthy'ego, tym razem przeniesie na wielki ekran powieść Chucka Palahniuka.

Amerykański aktor, reżyser, scenarzysta, producent i wykładowca akademicki James Franco nabył niedawno prawa do powieści "Rant" Chucka Palahniuka. Według pierwszych informacji Franco tym razem nie stanie za kamerą obrazu, ale za to zagra główną rolę w filmie. Za reżyserię i scenariusz ma odpowiadać natomiast Pamela Romanowsky, której thriller "The Adderall Diaries" wyprodukował ostatnio Franco.

Powieść "Rant" Chucka Palahniuka to utrzymana w formie wywiadu rzeki biografia niejakiego Bustera Landru "Ranta" Caseya, małomiasteczkowego odmieńca, który wykorzystuje w niecodzienny, perwersyjny sposób swoje wyczulone zmysły smaku i węchu. Z powodu tych dziwactw zostaje zmuszony do przeniesienia się do większego miasta, w którym mieszkańcy podzieleni są na lepszych dzienniaków i gorszych nocniaków. Główną rozrywką nocniaka Ranta jest "party crashing" - gra, której celem jest taranowanie swoim autem innych samochodów. A wszystko po to, by wydarzyło się w końcu coś godnego uwagi, by czas na chwilę stanął w miejscu.

d4erkjl

Książka z 2007 roku będzie trzecim dziełem Palahniuka przeniesionym na wielki ekran. Wcześniej podjęli się tego David Fincher ("Podziemny krąg") oraz Clark Gregg ("Udław się").

James Franco zakończył niedawno prace nad filmową adaptacją powieści Williama Faulknera, "Wściekłość i wrzask". Światowa premiera obrazu "The Sound and the Fury" odbyła się 5 września podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

d4erkjl

Podziel się opinią

Share

d4erkjl

d4erkjl