Trwa ładowanie...

"Solid Gold": Jest odpowiedź TVP ws. rozwiązania umowy z twórcami filmu

"Solid Gold" wraca do Konkursu Głównego festiwalu w Gdyni. Wiąże się to z rozwiązaniem umowy między TVP a firmą Akson Studio i zwróceniem 2,5 mln zł dofinansowania. Mamy odpowiedź stacji.

Share
"Solid Gold": Jest odpowiedź TVP ws. rozwiązania umowy z twórcami filmuŹródło: AKPA
d2k02d3

W rozmowie z Wirtualną Polską reżyser Jacek Bromski potwierdził, że jego film ponownie walczy o Złote Lwy.

ZOBACZ TEŻ: "Anatomia zła": Jacek Bromski o filmie

- Decyzja zapadła wczoraj ok. godz. 22. Prezes TVP rozwiązał umowę z producentem filmu firmą Akson Studio. Oznacza to, że musimy zwrócić koproducentowi 2,5 mln zł - mówi reżyser.

d2k02d3

Kością niezgody była długość filmu. TVP nie zgodziło się, aby "Solid Gold" trwało 2 godz. 18 min i zażądało skrócenia filmu do 2 godz. Akson Studio odmówiło i tym samym "Solid Gold" musiało zostać wycofane z Konkursu Głównego 44. FPFF.

Zapytaliśmy TVP o kulisy rozmów z Akson Studio i stanowisko stacji w sprawie rozwiązania umowy.

- TVP prowadzi rozmowy z producentem "Solid Gold" na temat warunków rozwiązania umowy. O wyniku rozmów poinformujemy w osobnym komunikacie. Na ten moment żadne decyzje jeszcze nie zapadły - czytamy w odpowiedzi, jaką dostała nasza redakcja.

Przypomnijmy. Film Jacka Bromskiego "Solid Gold" kilka dni temu w ostatniej chwili wycofano z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

d2k02d3

Zaskoczeni byli zarówno widzowie, jak i sam reżyser, którego nikt wcześniej o tym nie poinformował. W oficjalnym oświadczeniu Akson Studio, czyli producenta filmu, czytamy, że "Solid Gold" "wycofano z powodów formalnych wynikających z umowy koprodukcyjnej z TVP S.A.".

d2k02d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k02d3
d2k02d3