Trwa ładowanie...
willem dafoe
04-07-2016 02:34

Karlowe Wary: Jean Reno i Willem Dafoe z nagrodami

Karlowe Wary: Jean Reno i Willem Dafoe z nagrodami
dsb6qoo
dsb6qoo

Jean Reno, Charlie Kaufman, Willem Dafoe znaleźli się wśród artystów, którzy otrzymają na festiwalu w Karlowych Warach honorowe nagrody.

Poza Jeanem Reno, Charliem Kaufmanem i Willemem Dafoe organizatorzy jednego z najważniejszych festiwali w naszym zakątku Europy postanowili wyróżnić również czeską aktorkę - urodzoną w roku 1931 Jirinę Bohdalovą.

- Jirina Bohdalova nie jest tylko człowiekiem, jest aniołem - mówi o aktorce Milos Forman. - Z 99,9% ludzi wcześniej czy później zawsze popada się w jakiś konflikt. Ale nie z Jiriną. Jest wyjątkowa. Wszyscy ją kochamy.

dsb6qoo

Aktorka odbierze specjalną statuetkę - Nagrodę Prezydenta - za całokształt twórczości.

Tym samym trofeum postanowiono uhonorować również scenarzystę i reżysera Charliego Kaufmana ("Anomalisa", "Być jak John Malkovich", "Adaptacja") oraz aktora Jeana Reno ("Leon zawodowiec", "Kod da Vinci").

Willem Dafoe odebrał już (w czasie gali otwarcia) najwyższe wyróżnienie festiwalu w Karlowych Warach - statuetkę Kryształowego Globu w uznaniu za wkład w światowe kino. W minionych latach nagrodę tę odebrali Richard Gere, Mel Gibson i John Travolta.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach potrwa do 9 lipca.

dsb6qoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsb6qoo