Trwa ładowanie...
d13kg41

"Kaznodzieja z karabinem" na Konferencji Exodus

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kaznodzieja z karabinem" na Konferencji Exodus
(East news)
d13kg41

Wszystko zaczęło się od przełomu. Był dilerem narkotyków i członkiem gangu motocyklowego. Przez całe swoje życie zdążył skrzywdzić wielu ludzi, a dziś jest w miejscu powołania, do którego inni nawet nie potrafią się zbliżyć. Tego właśnie człowieka można spotkać w Gdańsku już 18 i 20 lutego w ERGO ARENIE.

"Kaznodzieja z karabinem" to amerykański film biograficzny z 2011 roku, wyreżyserowany przez Marca Forstera. Obraz ten otrzymał liczne wyróżnienia i nominacje, w tym nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Toronto w 2011 roku. Główną rolę w filmie gra Gerard Butler - aktor znany między innymi z produkcji takich jak „Upiór w operze”, „P.S. Kocham Cię” czy też „300”. Oparty na faktach scenariusz opowiada o historii Sama Childersa - byłego członka gangu motocyklistów i nawróconego dilera narkotyków, który przechodzi diametralną przemianę. Zaczyna szukać głosu Boga i sensu w życiu. Uczy się też prosić o pomoc. Wspiera go w tym kochająca żona (była striptizerka), z którą wychowują córkę. Childers przechodzi proces głębokich zmian, zarówno w sferze duchowej jak i życiowej, które prowadzą go do nowego miejsca zamieszkania - Sudanu. W pełni poddaje się przekonaniu, że nikt tak jak on nie zajmie się sierotami w Afryce. Gdy po wzięciu
chrztu i rozmowach z pastorem postanawia wyjechać, trafia w samo centrum wojny. Desperacko walczy o życie setek dzieci, które nie mają na świecie nikogo poza nowym ojcem – białoskórym opiekunem z karabinem. I Biblią.

Sam Childers krótko po wyjeździe zakłada wraz z żoną fundację „Angels of East Africa” i staje się pastorem, który burzy wszelkie stereotypy o duszpasterstwie. Buduje sierociniec w Nimule i chroni około trzystu uratowanych w krwawej walce dzieci. Ścigany przez rebeliantów każdego dnia zabiega nie tylko o swoje przetrwanie ale też o bezpieczny dom dla wielu podopiecznych, których liczba wzrasta z tygodnia na tydzień. Mimo tego, że buduje w Sudanie twierdzę, będącą jedynym zaufanym azylem, ataków nie brakuje. Wypowiada wojnę złu, które w przeszłości prawie pochłonęło jego samego wraz z rodziną. Nie ma czasu do stracenia i z odwagą staje w obronie najsłabszych.

Film „Kaznodzieja z karabinem” ukazuje nie tylko triumf i siłę człowieka, ale także codzienne zmagania z niewiarą, która towarzyszy każdemu powołaniu. Sam Childers grany przez Gerarda Butlera jest milczącym, zimnym jak stal, sprawiedliwym wojownikiem. Scenariusz zawiera liczne momenty załamania głównego bohatera, mieszkającego z dala od rodziny i ojczyzny. Jaki jest naprawdę? Jak obecnie wygląda jego służba w Afryce? Będzie można się osobiście przekonać, uczestnicząc w Konferencji Exodus, która już 18 lutego rozpocznie się w gdańskiej ERGO ARENIE i potrwa do niedzieli, 21 lutego. Childers poprowadzi dwie sesje główne, na które wstęp jest bezpłatny – w czwartek oraz w sobotę wieczorem.

Więcej o festiwalu: www.exodusfestival.pl

d13kg41

Podziel się opinią

Share

d13kg41

d13kg41