Trwa ładowanie...

''Kaznodzieja z karabinem'': opowieść o afrykańskim Rambo

''Kaznodzieja z karabinem'': opowieść o afrykańskim RamboŹródło: Forum Film
d3ahkbq
d3ahkbq

Sam Childers, bohater filmu „Kaznodzieja z karabinem” to jedna z najbardziej dyskusyjnych postaci, których biografie wykorzystano na potrzeby filmu.

Nie był i nie jest typem posągowego, pozytywnego bohatera. To prawda, że nie potrafił patrzeć bezczynnie na to, jak toczone na Czarnym Lądzie wojny zmieniają życie dzieci w piekło. Ale dla ratowania bezbronnych istot na przemoc odpowiadał przemocą. To dlatego jego działalność spotykała się często z krytyką; pisano o nim jako o karykaturze Rambo. Echa tych opinii znalazły się w filmie.

W jednej ze scen dwaj harleyowcy zaczepiają Childersa w pubie: „To ty jesteś ten afrykański Rambo!”. Jego spontaniczna odpowiedź jest dość gwałtowna – i całkowicie zgodna z jego nieokiełznanym charakterem.

Wielu ludzi uważało, że miałem rację; inni mieli przeciwne zdanie – mówił. – Ale kiedy raz zobaczysz gwałcone trzyletnie dzieciaki, czy dzieciaki, które się okalecza, obcinając im usta – tego nie da się zapomnieć. Po prostu przez chwilę wyobraźcie sobie, że to wasze dziecko i pomyślcie, co byście zrobili.

Jedno jest pewne – Sam Childers, któremu reżyser „Quantum of SolaceMarc Forster poświęcił film, to człowiek nietuzinkowy. A po czyjej stronie jest słuszność – widzowie ocenią sami.

Sam Childers (Gerard Butler), narkotykowy diler i członek gangu motocyklowego, w dramatycznych okolicznościach nawraca się i rozpoczyna walkę o utworzenie sierocińca w rozdartej wojną Afryce. Na drodze stają mu miejscowi watażkowie, którzy sprawują w Sudanie krwawe rządy. Pozbawieni skrupułów, wcielają do armii dzieci i wysyłają je na wojnę. Childers nie będzie przebierał w środkach, walcząc o życie sierot i o odkupienie własnych grzechów.

„Kaznodzieja z karabinem” w kinach od 9 grudnia!

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d3ahkbq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ahkbq