Trwa ładowanie...
Megafon.pl
gdzie jest dory
oprac. Grzegorz Kłos
15-09-2017 09:46

Kiepskie animacje powodem słabego wyniku box office. Czym jest "efekt Dory"?

Jeden z prezesów studia Fox podczas konferencji inwestorów wysnuł ciekawą teorię. Miałaby ona tłumaczyć katastrofalne wyniki wakacyjnego box office w USA. Nazwał ją "efektem Dory". Na czym ona polega?

Share
Kiepskie animacje powodem słabego wyniku box office. Czym jest "efekt Dory"?Źródło: Getty Images
d2e60bs

"Efekt Dory" to nawiązanie do animacji "Gdzie jest Dory", czyli sequela przeboju "Gdzie jest Nemo?" studia Pixar. Zdaniem Lachlana Murdocha z 21st Century Fox, mała liczba świetnych animacji powoduje niską frekwencję w kinach podczas ciepłych miesięcy.

Zobacz zwiastun "Gdzie jest Dory":

Latem 2016 r. do kin trafiły "Gdzie jest Dory" (która zarobiła pół mld dol. na całym świecie), "Sekretne życie zwierzaków", "Legenda Tarazana" i "Angry Birds". W tym roku na dużych ekranach gościły "Gru, Dru i Minionki" (260 mln dol.), "Auta 3" (150 mln dol.) i zmiażdżony przez krytyków "Emotki. Film" (80 mln dol.).

- Te filmy nie są aż tak atrakcyjne, aby ludzie chcieli pójść na nie do kina - argumentuje Murdoch.
Inny powodem słabych dochodów ze sprzedaży biletów jest jego zdaniem spora przerwa między premierą kinową a VOD.

- Film znika z kin, a na VOD wychodzi po półtora miesiąca - tłumaczy. - W ciągu tych 45 dni ludzie ściągają te filmy nielegalnie. To bardzo nierentowny system.
Zdaniem analityków, tegoroczny sezon letni był najgorszy od 10 lat, a przychody w porównaniu do 2016 r. stopniały o 700 mln dol. (więcej tutaj).

d2e60bs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e60bs
d2e60bs