Trwa ładowanie...
d2qql7l
Aktualności

Kierowca Toma Cruise'a zatrzymany

Share
Kierowca Toma Cruise'a zatrzymany
d2qql7l

Polak zatrzymany we Francji to poszukiwany za napaść na policjanta Dariusz Ch. - oficjalnie potwierdziła Komenda Główna Policji. Dariusz Ch. zasłynął z tego, że robił karierę, wożąc amerykańskie gwiazdy filmowe, m.in. Toma Cruise'a. Przed polski wymiar sprawiedliwości trafi w ciągu kilku tygodni.

Lubelska policja chce postawić zatrzymanemu zarzut napaści na policjanta i zabrania mu broni. W 1998 r. Ch. był podejrzewany o kradzież motocykla. Gdy policjanci usiłowali zatrzymać jego i współsprawcę kradzieży, Ch. uciekł, a w pewnym momencie zaatakował funkcjonariusza, uderzył go pięścią w twarz, zabrał pistolet i zbiegł.

Po kilku dniach broń została odzyskana - odnaleziono ją w koszu na śmieci.

d2qql7l

Grozi mu za to do 12 lat więzienia. Poszukiwany był listem gończym i europejskim nakazem zatrzymania. Na jego trop Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie wpadła po publikacji w nowojorskim dzienniku polonijnym "Nowy Dziennik". Dariusz Ch. był tam przedstawiony jako przykład Polaka, który prowadząc własną firmę wypożyczającą limuzyny, zrobił karierę w Stanach Zjednoczonych.

Ch. dowiedział się, że został rozpoznany na zdjęciu w gazecie i wyjechał do Francji. Tam został zatrzymany na podstawie wydanego wcześniej europejskiego nakazu aresztowania. Strona francuska podjęła już decyzję o jego ekstradycji do Polski - powiedział rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Na początku maja nowojorski "Nowy Dziennik" zamieścił zdjęcie Ch. z Tomem Cruisem. Poszukiwany opowiadał gazecie, że wiózł znanego aktora swoim maybachem na premierę filmu "Mission Impossible III". Lubelscy policjanci, którzy rozpoznali poszukiwanego na fotografii wystąpili wtedy do amerykańskiej FBI o zatrzymanie mężczyzny.
(fot. AFP)

ZOBACZ GALERIĘ TOMA CRUISE'A

d2qql7l

Podziel się opinią

Share
d2qql7l
d2qql7l