Trwa ładowanie...
d4mu78a

"Kler" nie ma sobie równych. Najpierw Polska, teraz Wielka Brytania

W Polsce pobił wszelkie rekordy. Teraz idzie na podbój Europy. W miniony weekend "Kler" Wojciecha Smarzowskiego zarobił na Wyspach Brytyjskich i w Irlandii 1,32 mln dol. Jest to zdecydowanie najlepsze otwarcie w historii polskich filmów wyświetlanych za granicą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kler" pobił kolejny rekord
"Kler" pobił kolejny rekord (Materiały prasowe)
d4mu78a

Prawa do wyświetlania "Kleru" zostały sprzedane do wielu krajów. Wciąż czekamy na debiut na ekranach kin m.in. Kanady, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Holandii i Szwecji. Wcześniejszy rekord należał do filmu "Botoks" w reżyserii Patryka Vegi. W ciągu pierwszego weekendu na Wyspach zarobił 1,05 mln dol.

Nie możemy jednak zapominać o Polsce. Tutaj sytuacja wygląda jeszcze lepiej. W ciągu niecałych 3 tygodni od premiery "Kler" obejrzało już ponad 3,5 mln widzów. Możliwe, że filmowi Smarzowskiego uda się pobić polski rekord wszech czasów po 89. roku. Do tej pory na pierwszym miejscu w zestawieniu znajduje się "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Film obejrzało ponad 7 mln widzów.

Zobacz też: Reakcja rzecznika prezydenta na film "Kler"

Warto też zauważyć, że "Kler" wyprzedził również w rankingu frekwencji "Titanica" w reżyserii Jamesa Camerona oraz "Pasję" Mela Gibsona. Filmy w Polsce obejrzało odpowiednio 3 461 047 i 3 513 480 osób

d4mu78a
d4mu78a

Podziel się opinią

Share
d4mu78a
d4mu78a