"Kobiety mafii" podbijają Wielką Brytanię. "Polski hit, o którym większość kinomanów nigdy nie słyszało"

Najnowszy film Patryka Vegi robi furorę nie tylko na polskim podwórku. "Kobiety mafii", które w Polsce obejrzało już ponad 1 mln osób, znalazły się na 6. miejscu brytyjskiego box office.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Vega ma w planach podbój zagranicznego rynku nowym filmem anglojęzycznym
Patryk Vega ma w planach podbój zagranicznego rynku nowym filmem anglojęzycznym (Materiały prasowe)
WP

Popularność "Kobiet mafii" w Polsce nie powinna dziwić (każdy film Vegi przyciągał ponad 1 mln widzów), tymczasem okazuje się, że także brytyjskie kina odnotowały duże zainteresowanie filmem kontrowersyjnego reżysera.

- Filmem z listy top 10, o którym większość kinomanów pewnie nigdy nie słyszała, są "Kobiety mafii" - napisał "The Guardian" w podsumowaniu brytyjskiego box office. Po premierowym weekendzie w w 254 kinach obraz Vegi zarobił ponad 570 tys. funtów. Taki wynik zapewnił "Kobietom mafii" 6. miejsce w brytyjskim box office. Dla porównania, zeszłoroczny "Botoks" był wyświetlany w 217 kinach i zarobił w weekend otwarcia aż 793 tys. funtów.

"Kobiety mafii", nazywane w brytyjskiej prasie "polskim hitem", uplasowały się na liście najchętniej oglądanych filmów za takimi hollywoodzkim hitami jak "Czarna Pantera", "Czerwona jaskółka", "Król rozrywki", "Wieczór gier" i "Lady Bird".

WP

Przypomnijmy, że po ostatnim weekendzie w polskich kinach "Kobiety mafii" (premiera 22 lutego) stały się czwartym z rzędu filmem Patryka Vegi z ponad milionową widownią. Czegoś takiego nie osiągnął jeszcze żaden polski twórca w historii. Jeśli "Kobiety mafii" nie stracą animuszu – a nic na to nie wskazuje – to w najbliższych dniach powinny przebić wynik "Pitbulla. Nowych porządków" (rezultat 1 433 500 widzów uzyskany w sześć tygodni) i rzucić wyzwanie kolejnym superhitom Vegi, czyli "Botoksowi" i "Pitbullowi. Niebezpiecznym kobietom".

Obejrzyj: "Kobiety mafii" - zwiastun reżyserski bez cenzury

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP