Trwa ładowanie...

Koncert Muzyki Filmowej w Warszawie: "Pan Tadeusz" i "Ziemia obiecana"

Po raz pierwszy na warszawskim Torwarze Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Koncert Muzyki Filmowej w Warszawie: "Pan Tadeusz" i "Ziemia obiecana"Źródło: Materiały prasowe
d2i8vmz

Partie solowe zaśpiewają Anna Lasota i Jasin Rammal-Rykała, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Koncert najbardziej znanych tematów filmowych skomponowanych przez Wojciecha Kilara wzbogaci projekcja na wielkim ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych dzieł jak: "Pan Tadeusz”, "Ziemia Obiecana”, „Przygody pana Michała”, "Trędowata”, "Zemsta”, "Kronika wypadków miłosnych”. Oprócz klasyki kina polskiego wykonane zostaną utwory będące owocem międzynarodowej współpracy Kilara z wytwórniami europejskimi i hollywoodzkimi: "Pianista”, "Dracula” "Dziewiąte Wrota”, "Król Ostatnich Dni”, "Portret damy”. W programie koncertu znajdą się także utwory nigdy wcześniej nie wykonywane publicznie z filmów:* "Faustyna”, "Sami Swoi” i kultowego "Rejsu”.*

Wojciech Kilar jako twórca ilustracji muzycznych do filmów przeszedł do historii nie tylko kinematografii polskiej, ale również i światowej. Skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad stu filmów pełnometrażowych. Współpracował z największymi sławami kina: Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Romanem Polańskim, Krzysztofem Zanussim, Jane Campion czy Francisem Fordem Coppolą. Za oprawę muzyczną do "Pianisty” otrzymał nagrodę BAFTA za najlepszą muzykę filmową (2003), Orła - nagrodę Polskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepsza muzyka i Cezara w kategorii Najlepsza muzyka filmowa (2003).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Na liście największych polskich przebojów Kilara znaczące pozycje zajmują tańce: niezapomniane walce wiedeńskie z "Trędowatej” Jerzego Hoffmana i "Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy czy orkiestrowy mazur z "Zemsty”. Nie mniej popularne są tango z "Zazdrości i medycyny” Janusza Majewskiego czy niezwykle uroczysty polonez z "Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy.

d2i8vmz

"Jego kompozycje są dowodem niesłychanej wszechstronności, talentu i zrozumienia roli muzyki w filmie. Kilar potrafił namalować każdą muzyczną sytuację, w subtelny sposób naszkicować cały wachlarz emocji. Bliski jest mi jego mistycyzm i podejście do muzyki” – podsumowuje dyrygent Maciej Sztor, który poprowadzi koncert.

Bilety w cenach od 79 zł do 199 zł dostępne są na stronie www.KoncertFilmowy.pl
oficjalna strona wydarzenia

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2i8vmz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i8vmz
d2i8vmz