Trwa ładowanie...
dmeomzr
26-05-2013 21:54

Konopka i Nowakowski dostali w Cannes nagrodę im. Kieślowskiego

dmeomzr

Bartek Konopka i Przemysław Nowakowski otrzymali podczas trwającego festiwalu filmowego w Cannes Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego dla najlepszego scenariusza z Europy Środkowej i Wschodniej. Doceniono ich za tekst pt. "Niemy".

Nagroda przyznana została za "niezwykle oryginalnemu scenariuszowi, który w średniowiecznym anturażu konfrontuje tematy duchowości, lojalności i struktury rodziny, opowiadając o fascynującym i prowokującym do myślenia osobistym konflikcie, ustawionym w kontekście konfrontacji pomiędzy wczesnym chrześcijaństwem i pogaństwem" - brzmi uzasadnienie.

Rada Artystyczna programu ScripTeast, w ramach którego przyznano nagrodę podczas festiwalu, jest międzynarodowa. W jej skład wchodzą m.in. wieloletni prezes amerykańskiej wytwórni filmowej 20th Century Fox Sandy Lieberson oraz polski reżyser i producent Dariusz Jabłoński, który jest dyrektorem artystycznym ScripTeast.

"Rada Artystyczna jest pewna, że mocny dramatyczny potencjał tej wciągającej historii zaowocuje filmem doskonałej jakości z międzynarodową publicznością" - napisano w uzasadnieniu nagrody za scenariusz Konopki i Nowakowskiego.

Bartek Konopka, reżyser i scenarzysta, to twórca nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku". Przemysław Nowakowski, scenarzysta, ma w dorobku m.in. scenariusz do filmu "Boisko bezdomnych" w reż. Kasi Adamik.

Program ScripTeast ma siódmą edycję. W tegorocznym konkursie startowały scenariusze z ośmiu krajów, m.in. z: Polski, Czech, Rumunii i Węgier.

  1. festiwal filmowy w Cannes trwa od 15 maja, zakończy się 26 maja.
dmeomzr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmeomzr