Trwa ładowanie...
echo
31-12-2010 15:02

Kryształowa statuetka dla filmu 'Echo'

Share
Kryształowa statuetka dla filmu 'Echo'
d1byi03

W mijającym 2010 roku *„Echo” Magnusa von Horna gościło na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych, stając się jednym z najczęściej prezentowanych za granicą polskich filmów krótkometrażowych. „Echo” to również zdobywca wielu znaczących wyróżnień – w tym laureat ostatnio otrzymanej nagrody Grand Prix na V Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "In the family circle" w Rosji.*

Jury V Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "In the family circle" w rosyjskim Jekaterinburgu przyznało etiudzie Magnusa von Horna nagrodę Grand Prix za „odsłonięcie i zrozumienie problemu dotyczącego kryzysu relacji rodzinnych we współczesnym świecie”.

Zrealizowane w PWSFTviT w Łodzi „Echo” Magnusa von Horna to opowieść o dwóch nastoletnich chłopcach, którzy brutalnie mordują swoją koleżankę i w ramach śledztwa rekonstruują minione wydarzenia przy boku policyjnego psychologa. Widz jest świadkiem nie tylko próby odtworzenia zbrodni, ale przede wszystkim powolnego procesu uświadamiania sobie skali popełnionego czynu i silnych emocji, jakie targają bohaterami.

d1byi03

Dramatyczna historia opowiedziana językiem filmowym przez Magnusa von Horna stała się niezwykle popularna na zagranicznych festiwalach filmowych, w tym na najbardziej znaczących imprezach poświęconych krótkim metrażom – m.in. w 2009 roku: Festival Tous Courts, Aix-en-Provence, (Francja)
, Munich International Festival of Film Schools, Festival du Nouveau Cinema Montreal (Kanada), Odense Film Festival (Dania) czy Short Film Corner na Festival de Cannes (Francja), zaś w 2010 roku: Sundance Film Festival (USA), Worldwide Short Film Festival (Kanada), Short Shorts Film Festival & Asia (Japonia), Curtas Vila do Conde (Portugalia), Melbourne International Film Festival (Australia).

Do sukcesów filmu „Echo” należą m.in.: Grand Prix na Festival Tous Courts, Aix-en-Provence we Francji (2009) oraz Open St. Petersburg Student Film Festival “Beginning” w Rosji, nagroda dla najlepszego filmu młodego pokolenia na Munich International Festival of Film Schools, Horizon Award na 24fps International Short Film Festival w USA czy główna nagroda na Alpinale Shortfilmfestival w Nenzing w Austrii.

Magnus von Horn urodził się w 1983 w Göteborgu (Szwecja).Studiował teorię filmu na uniwersytecie w Göteborgu (2002-2003). Pracował jako asystent operatora przy realizacji kilku szwedzkich produkcji filmowych (2003-2004). Od 2004 roku studiuje na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest autorem krótkich filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in.: „Radek” (2006), „Mleczaki” (2007), „Odlot” (2008), „Echo” (2009)

d1byi03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1byi03