Trwa ładowanie...
d186vyr

Kupiliśmy zoo

Najnowsze informacje
3.3
(34 głosy)
Oceń:
d186vyr

„Kupiliśmy Zoo” (ang. We Bought a Zoo) to amerykański komediodramat z 2011 roku w reżyserii wyróżnionego Oscarem Camerona Crowe'a ("U progu sławy", "Jerry Maguire"), jest to ekranizacja bestsellerowej książki, opartej na autentycznej historii.

Ekranizacja pamiętników Benjamina Mee przedstawia historię niecodziennej inicjatywy, jakiej podjął się autor. Mee wraz z rodziną wykupił podupadający ogród zoologiczny na angielskiej wsi, zamieszkały przez 200 egzotycznych zwierząt. Mężczyzna postanowił wyremontować przybytek i doprowadzić do jego ponownego otwarcia.

Wraz z dziećmi porzuca życie w mieście i wyrusza na prowincję, by przewrócić podupadłemu zoo jego dawną świetność, a przy okazji zacząć życie od nowa i przeżyć przygodę, o której inni mogą tylko pomarzyć.

W "Kupiliśmy Zoo" w roli głównej zobaczymy z Matta Damona i Scarlett Johansson. Poza nimi w produkcji grają Thomas Haden Church, Patrick Fugit, Elle Fanning, John Michael Higgins, Colin Ford, Angus Macfadyen i Peter Riegert. Muzykę skomponował Jón Þór Birgisson, wokalista Sigur Rós, zaś obraz wyprodukowali Cameron Crowe, Marc Gordon oraz Julie Yorn.

Kupiliśmy zoo
Tytuł oryginalny

We Bought a Zoo

Gatunek

dramat, familijny, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

16.03.2012

Czas trwania

124 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d186vyr
d186vyr
d186vyr