Trwa ładowanie...

"La La Land" otworzy festiwal w Wenecji

Share
"La La Land" otworzy festiwal w Wenecji
d4am6zm

Wyczekiwany przez widzów i krytyków musical "La La Land" Damiena Chazelle ("Whiplash") otworzy 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji.

Przypomnijmy, że w głównych rolach w roztańczonej i rozśpiewanej produkcji występują Emma Stone i Ryan Gosling. Film opowie o romansie jazzowego pianisty Sebastiana i aspirującej aktorki Mii. Kiedy przyjdzie sukces, zakochani będą musieli zmierzyć się z decyzjami, które zagrożą ich związkowi. Całość ma stanowić hołd dla złotej ery amerykańskich musicali.

W obsadzie znaleźli się także J.K. Simmons, Jessica Rothe, Sonoya Mizuno, Callie Hernandez, Finn Wittrock i John Legend. Damien Chazelle wyreżyserował opowieść na podstawie własnego scenariusza.

d4am6zm

Dzieło nie tylko otworzy wenecki festiwal (31 sierpnia), ale również będzie brać udział w konkursie. - "La La Land" nie tylko na nowo odkrywa musical - komentował w oficjalnym oświadczeniu dyrektor artystyczny festiwalu Alberto Barbera. - Ten film daje musicalowi nowy start.

  1. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji potrwa w dniach 31 sierpnia - 10 września. W minionych latach imprezę otwierały takie produkcje, jak "Everest", "Birdman", "Grawitacja" czy "Spotlight".
d4am6zm

Podziel się opinią

Share
d4am6zm
d4am6zm