Trwa ładowanie...
aldona jankowska
01-03-2013 17:21

''Last minute'': Babcia Krysia zatrzęsła Egiptem

''Last minute'': Babcia Krysia zatrzęsła EgiptemŹródło: Ent One
dvtul6g
dvtul6g

Aldona Jankowska, znakomita parodystka i artystka kabaretowa, aktorka teatralna, serialowa i filmowa zagra jedną z głównych ról w filmie „Last Minute” w reżyserii Patryka Vegi. Aktorka rozśmieszy widzów do łez wcielając się w postać przebojowej babci Krysi, emerytowanej policjantki. Krysia wciąż wykorzystuje w życiu codziennym zdolności, nabyte podczas pracy w policji…

Krysia, jak każda babcia, dba o domowe ognisko i o to, aby Święta Bożego Narodzenia, nawet te, spędzone w egzotycznym kraju, wciąż były ciepłe i rodzinne. Ponieważ Wigilia nie może odbyć się bez zupy grzybowej, Krysia przetrząśnie dokładnie każdy bazar, żeby znaleźć główny składnik dania. Gdy okaże się, że sponsor wycieczki splajtował, a rodzina nie może zostać dłużej w hotelu, była policjantka nie będzie długo się zastanawiać i zarobi na bilety powrotne do domu… łapiąc kieszonkowców. To prawdopodobnie najlepsza mama i babcia, jaką można sobie wyobrazić.

To pierwsza tak wyrazista rola Aldony Jankowskiej na dużym ekranie. Swoje zdolności parodystyczne zaprezentowała szerszej publiczności już w „Rozmowach w tłoku” w „Szymon Majewski Show”, gdzie parodiowała m.in. Zytę Gilowską i posłankę Danutę Hojarską, czy w konkursie „Stend up. Zabij śmiechem”. Jej komediowy kunszt potwierdza najmłodszy z aktorskiej ekipy „Last Minute”, Olaf Marchwicki: Pani Aldona Jankowska z Panem Wojtkiem Mecwaldowskim stworzyli komediowy duet, rozśmieszali wszystkich, zagranie smutnych scen były przez to strasznie trudne.

„Last Minute” to pełna humoru sytuacyjnego w brytyjskim stylu komedia adresowana do całej rodziny. Dla filmowych bohaterów nie ma sytuacji bez wyjścia. Brawurowa Jankowska (babcia, Krystyna), w niezmiennie wspaniałej formie Mecwaldowski (ojciec, Tomek), olśniewająca Halejcio (Dominika), zaskakujący Marchiwicki (Bartuś), interesująca Szarek (Natalia, licealna miłość) i rewelacyjny w przewrotnej roli Świderski (Robert) zapraszają na wakacje, na których wszystko może się zdarzyć.

Ten film działa jak antydepresant: aplikuje potężną dawkę humoru na dobrym poziomie.

dvtul6g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvtul6g