Trwa ładowanie...
dnli8b8

Latający mnich i tajemnica Da Vinci

Najnowsze informacje
3.1
(21 głosów)
Oceń:
dnli8b8

Widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka rzuca zupełnie nowe światło na historię człowieka, który posiadł niezwykłą wiedzę, wykraczającą poza horyzonty ówczesnych uczonych.

XVIII wiek, słowackie Pieniny przy dzisiejszej granicy z Polską. W ukrytym w górach i owianym mrocznymi legendami Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisi kamedulscy, nieświadomi dramatycznych zmian, jakie przeżywa targana wojnami i rewolucjami Europa. Pewnego dnia u wrót klasztoru odnajdują zakrwawionego, bezimiennego mężczyznę. Ratują półżywego nieznajomego, a z czasem postanawiają przyjąć go w swoje szeregi, nadając mu przydomek Cyprian. Wiele lat później tajemniczy zakonnik noszący to imię wsławi się wielkimi odkryciami z dziedziny medycyny i alchemii, a także wynalezieniem machiny, która pozwoliła mu wzbić się w niebo!

Charyzmatyczny, zauważony w hollywoodzkich hitach „Za linią wroga” i „Hannibal. Po drugiej stronie maski” słowacki gwiazdor Marko Igonda ukazuje nieznane oblicze legendarnego Cypriana, którego enigmatyczne pojawienie w Czerwonym Klasztorze było dopiero początkiem historii wyzwolenia od grzechów namiętnej i krwawej przeszłości. Klucz do zagadki brata Cypriana skrywają barwni bohaterowie, których zagrali polscy aktorzy – Paweł Małaszyński, Jerzy Nowak, Mirosław Zbrojewicz, Bartłomiej Firlet i Karolina Kominek, a także najsłynniejszy rosyjski aktor w naszym kraju, niezapomniany Bohun z superprodukcji Jerzego Hoffmana „Ogniem i mieczem” - Aleksandr Domogarow.

Latający mnich i tajemnica Da Vinci
Tytuł oryginalny

Legenda o Lietajucom Cyprianovi

Gatunek

historyczny

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

19.08.2011

Czas trwania

100 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnli8b8
dnli8b8
dnli8b8