Trwa ładowanie...
d4xx3o2

Laura Prepon

Najnowsze informacje
4.1
(18 głosów)
Oceń:
d4xx3o2

Amerykańska aktorka, przede wszystkim telewizyjna, której największą sławę przyniosły wieloletnie występy w komediowym serialu „Różowe lata 70-te”.

Urodziła się 7 marca 1980 roku w Watchung w stanie New Jersey, jako najmłodsza z piątki rodzeństwa. Jest pochodzenia żydowsko-rosyjskiego i irlandzkiego. Kiedy miała 14 lat, straciła ojca, który zmarł na skutek pooperacyjnych powikłań.

Mniej więcej w tym samym czasie żywo zainteresowała się aktorstwem. Zajęcia teatralne z powodzeniem godziła ze swoją drugą, największą pasją – tańcem. Trenowała zarówno balet, jak i taniec nowoczesny. Wkrótce zdecydowała się porzucić naukę w lokalnej Watchung Hills Regional High School i wyruszyć do miasta dającego większe możliwości zrobienia kariery – Nowego Jorku. Tam podjęła naukę w profilowanym college’u - Total Theatre Lab, dzięki czemu miała okazję zadebiutować na scenie teatralnej.

Uderzająca uroda i wysoki wzrost Prepon wręcz predestynowały ją do zawodu modelki. Doświadczenie w tym zawodzie zdobywała na wybiegach Ameryki i Europy, a nie odnalazłszy się w, opartym na ciągłej konkurencji, świecie wielkiej mody, zdecydowała się zmienić bieg swojej kariery i zwrócić w kierunku aktorstwa. Paradoksalnie, to właśnie świat filmowego show-biznesu, Laura uznała za normalniejszy i mniej bezwzględny.

Życie Prepon zmieniło się na zawsze w momencie, gdy udało jej się wygrać casting do roli Donny w komediowym serialu „Różowe lata 70-te”, opowiadającym o grupie nastoletnich kumpli, dorastających w Wisconsin ery beztroskich lat 70-tych. Serial przyniósł jej ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, ciesząc się szczególnym uznaniem młodszej publiczności. Był telewizyjnym hitem od samego początku emisji w 1998 roku, przez osiem kolejnych lat, a Donna w wykonaniu Prepon stanowiła po prostu kwintesencję uwielbianego przez wszystkich typu postaci, znanego pod nazwą „dziewczyny z sąsiedztwa”.

Co ciekawe, w okresie, w którym była związana z „Różowymi latami 70-tymi”, w życiu prywatnym spotykała się z bratem jednego z gwiazdorów serialu – Danny’ego Mastersona.

*Sukces serialu przełożył się na szereg filmowych propozycji. W 2001 roku zadebiutowała na dużym ekranie, dzięki roli w muzycznym filmie „Southlander” z udziałem Becka. Rok później zagrała w komedii romantycznej „Luzacy”, a w 2004 roku dała pierwszoplanowy występ w horrorze „Lightning Bug”, którego była producentką. * Oprócz gry aktorskiej, zajmowała się dubbingiem do telewizyjnych kreskówek, a jej popularność znacząco podbijały też wysokie pozycje w rankingach magazynów „Stuff” i „Maxim” na Najgorętsze Kobiety Show-biznesu (w 2002 i 2005 roku).

Była gwiazdą telewizyjnej komedii romantycznej „Romancing the Bride” Krisa Isacssona (2005), wystąpiła u boku Ashley Judd w romansie/dramacie „Come Early Morning” (2006) i zagrała tytułową rolę „Karli” w szokującym, opartym o autentyczne wydarzenia thrillerze Joela Bendera (2006).

W latach 2007-2008 była związana z serialem „Powrót do October Road”, gdzie wcieliła się w postać jednej z głównych bohaterek, a w 2009 roku pojawiła się gościnnie na planie serialu „Jak poznałem waszą matkę” i „In Plain Sight”.

Laura Prepon jest stuprocentową „Jersey Girl” i jest bardzo dumna z tego faktu. Wraca do rodzinnego Watchung w każdej wolnej chwili, nigdy bowiem nie osiedliła się na stałe w Los Angeles.

Podobno nie znosi makijażu i w codziennym życiu w ogóle go nie używa. Co ciekawe, nie lubi też nosić ubrań w stylu lat 70-tych.

Na kartach historii zapisze się na pewno jako żeńska gwiazda pierwszej opery mydlanej, emitowanej wyłącznie w Internecie. Serial nosił tytuł „They Go On” i był wyprodukowany przez firmę Levi Strauss & Co.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xx3o2
d4xx3o2
d4xx3o2