Trwa ładowanie...

''Letnie przesilenie'': Agnieszka Krukówna o swojej roli i "przyjaźni z wrogiem" [WIDEO]

''Letnie przesilenie'': Agnieszka Krukówna o swojej roli i "przyjaźni z wrogiem" [WIDEO]Źródło: mat. dystrybutora
d3gzy37
d3gzy37

Agnieszki Krukówny dawno nie widzieliśmy w kinie. Rozpoznawalność przyniósł jej serial "Janka" z 1989 roku. Potem pracowała z największymi, m.in. Wajdą, Jandą i Spielbergiem. Widzowie pokochali ją za role w "Bożej podszewce", "Farbie" czy "Fuksie". Po tych sukcesach zniknęła z dużych ekranów na długie 10 lat. Nic więc dziwnego, że podczas premiery „Letniego przesilenia”, w którym gra jedną z ról, to właśnie na niej skupiła się uwaga wszystkich zgromadzonych. Zobaczcie, co aktorka powiedziała nam podczas uroczystości.

18 kwietnia w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Letnie przesilenie” – wielokrotnie nagradzanego w Polsce i za granicą debiutu Michała Rogalskiego. Na czerwonym dywanie pojawili się m.in. Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, ale wszystkie oczy były zwrócone na Agnieszkę Krukówną.

Znana aktorka w wywiadzie dla WP odniosła się do medialnych spekulacji na temat jej kariery oraz filmu, w którym zagrała. Według niej opowiada on o tym, jak zmieniają się relacje między ludźmi w czasie wielkich konfliktów.

Główni bohaterowie „Letniego przesilenia”, Romek i Guido, mają po siedemnaście lat i przed sobą całe życie. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków – chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii, stacjonującym na polskiej prowincji. W wolnych chwilach słucha zakazanych anglojęzycznych rozgłośni radiowych, nadających jazz, i ukradkiem podkochuje się w pięknej France. Tymczasem Romek pomaga matce (Agnieszka Krukówna), pracując jako pomocnik maszynisty. Podobnie jak Guido, interesuje się Franką. Pewnego dnia, chcąc zaimponować dziewczynie, kradnie walizkę z płytami i patefonem. Wydarzenie to sprawi, że drogi Romka i Guido przetną się, zmuszając chłopców do podjęcia decyzji, która na zawsze odmieni ich życie.

d3gzy37

„Letnie przesilenie” w kinach od 22 kwietnia.

d3gzy37
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gzy37