Trwa ładowanie...

"Loro" – nowy film o Berlusconim z Kasią Smutniak. Znamy datę premiery!

"Loro" to najnowszy film Paola Sorrentino. Film będzie miał swoją światową premierę 7 września na Festiwalu Filmowym w Tornto. "Loro" trafi do polskich kin w grudniu 2018.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Loro" – nowy film o Berlusconim z Kasią Smutniak. Znamy datę premiery!Źródło: Youtube.com
d13r02k
d13r02k

"Loro" – prawda czy fikcja?

"Loro" to najnowszy film włoskiego reżysera Paola Sorrentino (twórcy oscarowego "Wielkiego piękna" i "Młodości"). Toni Servillo wcieli się w postać Silvia Berlusconiego – miliardera, skandalisty i wieloletniego premiera Włoch.

"To fikcyjna opowieść, która wykorzystuje wydarzenia, które prawdopodobnie miały miejsce – oraz te wymyślone" – opowiada o filmie sam Sorrentino. Reżyser przyznaje, że "Loro" to nie był łatwy projekt. Tworzenie opowieści, która bazuje na życiu znanej osoby niesie ze sobą sporo zagrożeń i oskarżeń o obrazę czy naruszenie dóbr osobistych.

"Loro" – Kasia Smutniak w filmie Sorrentino

W filmie obok Toniego Servillo zobaczymy również polską aktorkę – Kasię Smutniak, która od lat robi karierę we Włoszech. Aktorka wciela się w rolę Kiry – faworyty Berlusconiego. Chociaż Kira jako bohaterka jest kojarzona z autentyczną postacią z kręgu kobiet Berlusconiego, to Kasia Smutniak dementuje pogłoski na ten temat. Aktorka potwierdza, że podczas pracy na planie nigdy nie było mowy o pierwowzorze jej postaci.

d13r02k

"Punktem wyjścia dla nas było zadanie sobie pytania, co odczuwają osoby, które dokonują pewnych wyborów." Powiedziała Kasia Smutniak o swojej roli. "Z całą pewnością Kira to kobieta zakochana, a jej największym strachem, a raczej przeświadczeniem jest to, że pewnego dnia zostanie zastąpiona przez kogoś innego."

"Loro" teaser filmu

"Loro" – Berlusconi jako społeczny fenomen

Jak podkreślił Sorrentino - postać Berlusconiego fascynowała go od dawna.* "Berlusconi to uosobienie władzy: pozbawionej morale, wręcz śmiesznej w swojej arogancji, a jednocześnie przyciągającej"* powiedział reżyser. Postać Berlusconiego wywoływała wiele kontrowersji i budziła skrajne emocje we Włoszech.

Berlusconi po dziś dzień jest właścicielem imperium medialnego we Włoszech. Popularność zdobył w latach 80 XX wieku, kiedy utworzył prywatną sieć Finivest w skład której wchodzą firmy zajmujące się mediami. Berlusconi zasłynął ze swojego stylu życia oraz kontrowersyjnych i rozpustnych przyjęć. 24 czerwca 2013 roku mężczyzna został skazany przez włoski wymiar sprawiedliwości na 7 lat bezwzględnego pozbawienia wolności w związku z oskarżeniem o seks z nieletnią i nadużywanie władzy.

d13r02k

Światowa premiera filmu "Loro" będzie miała miejsce 7 września 2018 na festiwalu w Toronto.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d13r02k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13r02k