Trwa ładowanie...
d230bjm

Luc Besson przyjedzie do Warszawy na polską prapremierę filmu "Valerian i Miasto Tysiąca Planet"

Reżyser Luc Besson przyleci do Polski promować swój najnowszy film - "Valerian i Miasto Tysiąca Planet". Twórca zjawi się w Warszawie 22 lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Luc Besson
Luc Besson (ONS.pl)
d230bjm

Oficjalna premiera produkcji w Polsce zaplanowana jest na 4 sierpnia. Nieco wcześniej jednak odbędą się jednak pokazy prapremierowe. Reżyser obrazu - Luc Besson - przyleci do Warszawy, by promować swoje najnowsze dzieło. Co ciekawe, "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" jest nie tylko największym przedsięwzięciem w dotychczasowej karierze twórcy, ale też najdroższym filmem w całej historii kina wyprodukowanym poza granicami Stanów Zjednoczonych. Szacuje się, że jego budżet opiewał na kwotę 210 milionów dolarów. Nic zatem dziwnego, że Besson osobiście chce wziąć udział w promocji produkcji. Ewentualna klapa finansowa dzieła byłaby zapewne jedną z najbardziej spektakularnych.

"Valerian i Miasto Tysiąca Planet" to oparta na serii komiksów Pierre'a Christina i Jean-Claude'a Mézièresa opowieść o dwójce kosmicznych agentów, którzy na zlecenie swojego przełożonego muszą udać się do międzygalaktycznej metropolii Alpha, będącej domem dla wielu gatunków zamieszkujących kosmos. Gdy bohaterowie docierają do miasta, okazuje się, że nie wszystko funkcjonuje w nim tak, jak powinno. Wkrótce agenci stają do walki ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

d230bjm

Scenariusz produkcji napisał sam Luc Besson. W rolach głównych występują Cara Delevingne, Dane De Haan i Clive Owen. W obsadzie znaleźli się również Ethan Hawke, John Goodman i Rihanna.

Większość (około 70%) ogromnego budżetu pochłonęły wydatki związane z efektami specjalnymi. Luc Besson nie ukrywa, że "Valerian…" jest jednym z najważniejszych filmów w dorobku:

- Czekałem całe życie, żeby zrobić ten film. To była niezwykła przygoda. Włożyłem w niego całe serce i nie mogę się doczekać, aż go zobaczycie. Idąc do kina, przygotujcie się na fantastyczną zabawę i masę rzeczy do odkrycia. Jestem przekonany, że wyłapanie wszystkich smaczków, które zawarliśmy w filmie, będzie wymagało dwóch, a nawet trzech seansów.
Luc Besson to autor takich filmów jak "Leon zawodowiec", "Wielki błękit", "Piąty element" i "Joanna D'Arc". Ostatni jego obraz - "Lucy" - miał swoją premierę w 2014 roku. Produkcja zarobiła na siebie ponad 450 milionów dolarów.

d230bjm

Podziel się opinią

Share

d230bjm

d230bjm