Trwa ładowanie...

Małgorzata Kożuchowska jako żona Edwarda Gierka. Pokazała zdjęcie z planu

Aktorka po kilku miesiącach wstrzymania produkcji filmowych wróciła na plan. U boku Michała Koterskiego wciela się w postać Stanisławy Gierek. Zdradziła kulisy pracy.

Małgorzata Kożuchowska jako żona Edwarda Gierka. Pokazała zdjęcie z planuŹródło: ONS
d27zio9
d27zio9

Małgorzata Kożuchowska mierzy się ze sporym wyzwaniem. Po raz pierwszy na planie filmowym gra postać historyczną. I to od razu żonę I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka.

Pod koniec lipca ruszyły zdjęcia do produkcji. Za kamerą stanął Michał Węgrzyn, reżyser filmu "Proceder" o raperze Tomku Chadze, w którym też zagrała Małgorzata Kożuchowska.

Zobacz: Małgorzata Kożuchowska zagra w filmie. Wcieli się w rolę żony Edwarda Gierka

Rozmach produkcji robi wrażenie. Zdjęcia do "Gierka" realizowane są w Ustroniu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Zawierciu i Warszawie. Twórcy stawiają sobie za cel wierne odwzorowanie PRL-owskich realiów, zwłaszcza pod kątem scenografii i kostiumów.

d27zio9

Pierwsze efekty ich prac można podziwiać na zdjęciach udostępnianych przez aktorów w mediach społecznościowych. Michał Koterski jako pierwszy pochwalił się swoją charakteryzacją na Edwarda Gierka. W jego ślady poszła filmowa żona.

Małgorzata Kożuchowska pokazała na Instagramie jeden z kadrów filmu. Jest na nim w towarzystwie Koterskiego, z którym tańczy na jednej z partyjnych imprez sylwestrowych. W tle widać odtwórców ról Wojciecha Jaruzelskiego i jego żony.

"Jak ona na niego patrzy... 64 lata małżeństwa to musiała być miłość" - napisała aktorka.

d27zio9

Stylowa fryzura i sukienka wskazują na to, że filmowa charakteryzacja poważnie podeszła do odtworzenia mody lat 70. A jak przystało na żonę najważniejszego mężczyzny w kraju, Stanisława Gierek opływała wówczas w luksusy i lubiła dbać o swój wygląd. Z pewnością Małgorzata Kożuchowska będzie starała się oddać charakter tej wyjątkowej postaci.

Trudno jednak nie zauważyć, że Kożuchowska (poza fryzurą) nie została poddana żadnej metamorfozie. Wiadomo, że Koterski przytył do swojej roli aż 17 kilogramów. A Kożuchowska? Porównajcie ją ze zdjęciem Stanisławy Gierek:

d27zio9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27zio9