Trwa ładowanie...
d4b5g3x
Aktualności

Małgorzata Raczyńska pozywa TVN

Share
Małgorzata Raczyńska pozywa TVN
d4b5g3x

Dyrektor TVP1 Małgorzata Raczyńska pozywa stację TVN za naruszenie dóbr osobistych.

„Udzieliłam pełnomocnictwa mecenasowi jednej z Kancelarii Prawnych w Warszawie celem prowadzenia sprawy dochodzenia roszczeń w drodze postępowania sądowego o ochronę dóbr osobistych, naruszonych w programach emitowanych w TVN” – mówi wortalowi „Wirtualnemedia.pl” Małgorzata Raczyńska, szefowa "Jedynki".

Chodzi o rozpowszechnianie, jak twierdzi Raczyńska, nieprawdziwych informacji m.in. w zeszłotygodniowych „Faktach” TVN, nadanych 7 marca.

d4b5g3x

Po materiale nadanym na TVN Raczyńska pisała, że nieprawdziwe są publiczne wypowiedzi Bronisława Wildsteina, jakoby poszła ona na zwolnienie lekarskie chcąc uniknąć wyrzucenia ze stanowiska szefa TVP1.

Raczyńska poszła na zwolnienie lekarskie po tym jak Bronisław Wildstein został mianowany prezesem TVP. Chodziło o konflikt między nimi o to, że zbyt późno pojawiły się w Jedynce informacje o kryzysie w koalicji rządzącej. Po powołaniu na prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego, ponownie objęła ona stanowisko szefa Jedynki, zastępując Macieja Wojciechowskigo.

„Nieprawdą jest jakobym wróciła do pracy zaraz po odwołaniu Pana Wildsteina. Ostatnie moje zwolnienie lekarskie obejmowało okres trzech tygodni, który upływał 2 marca br. Zwolnienie to zostało mi wystawione w dniu 10 lutego br., kiedy nic nie wskazywało na odwołanie Pana Bronisława Wildsteina z funkcji Prezesa Zarządu TVP S.A” – odpiera zarzuty szefowa Jedynki.

Zaprzecza też jakoby kiedykolwiek była członkiem Demokratycznej Unii Kobiet oraz przebywała na Kubie za pieniądze Fidela Castro.

Szefowa TVP1 mówi nam, że przygotowywane są obecnie odpowiednie dokumenty prawne w sprawie naruszenia jej dóbr osobistych.

d4b5g3x

Podziel się opinią

Share
d4b5g3x
d4b5g3x