Trwa ładowanie...

Marc Forster: od Jamesa Bonda do "Kaznodziei z karabinem"

Marc Forster: od Jamesa Bonda do "Kaznodziei z karabinem"Źródło: Forum Film
d2zbu7b
d2zbu7b

Film „Kaznodzieja z karabinem” (na ekranach od 9 grudnia) nie powstałby, gdyby nie determinacja jego producentki Deborah Giarratany, która pewnego dnia obejrzała w telewizji wywiad z Samem Childersem, obrońcą osieroconych sudańskich dzieci, siłą wcielanych do oddziałów zbrojnych.

Zobaczyłam mężczyznę z bronią w jednej ręce i Biblią w drugiej – opowiadała. – Bohater programu był wściekły. Uważał, że z powodu politycznego zamętu nikt nie broni niewinnych dzieci i że ktoś coś powinien w tej sprawie zrobić.

Do ekipy przekonanej o tym, że musi powstać film o Childersie, dołączył wkrótce znany reżyser Marc Forster, mający na koncie takie dokonania, jak film „Czekając na wyrok” z oscarową rolą Halle Berry, „Marzyciel” (siedem nominacji do Oscara), czy bondowski „Quantum of Solace” (586 milionów dolarów wpływów).

Marc odznacza się niezwykłym spokojem jak na reżysera, ma w sobie coś z mędrca zen, traktuje wszystkich na planie z ogromnym szacunkiem – mówił producent Robbie Brenner(„Igraszki losu”, „Wyspa strachu”). Giarratana dodawała zaś: – Marc potrafi subtelnie oddać punkt widzenia dzieci. A przecież to właśnie dzieci są prawdziwymi bohaterami tego filmu.

d2zbu7b

Sam Childers mówił: to nie ja ratowałem dzieci Sudanu, to one uratowały mnie. Moim zdaniem, tylko Marc mógł pokusić się o oddanie tego paradoksu.

Forster początkowo nieco się wahał, czy reżyserować „Kaznodzieję z karabinem”. – Pomyślałem, że Childers to fascynująca postać, ale czy to wszystko rzeczywiście się zdarzyło? Moje wątpliwości się rozwiały, gdy poznałem Sama osobiście. Jest pełen głębokich sprzeczności. Jednak dokonał rzeczy, które podziwiam. Reżyser podsumowywał: – Zawsze robię filmy, których scenariusze coś dla mnie znaczą. Ryzykuję porażkę i czasami przegrywam, ale za nic nie chcę się powtarzać.

Sam Childers (Gerard Butler), narkotykowy diler i członek gangu motocyklowego, w dramatycznych okolicznościach nawraca się i rozpoczyna walkę o utworzenie sierocińca w rozdartym wojną Sudanie. Na drodze stają mu miejscowi watażkowie, którzy sprawują tam krwawe rządy. Pozbawieni skrupułów, wcielają do armii dzieci i wysyłają je na wojnę. Childers nie będzie przebierał w środkach, walcząc o życie sierot i o odkupienie własnych grzechów.

„Kaznodzieja z karabinem” w kinach od 9 grudnia!

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d2zbu7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zbu7b