Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
16-11-2016 10:09

Marian Dziędziel w obsadzie ekranizacji copypasty o fanatyku wędkarstwa

Marian Dziędziel dołącza do obsady projektu „Fanatyk”. Film ma być ekranizacją popularnej w sieci historyjki opowiadającej o pewnym miłośniku łowienia ryb. Aktor wcieli się w jedną z ról drugoplanowych. Tym samym spełniono życzenie wielu internautów, którzy domagali się udziału Mariana Dziędziela w produkcji. W sieci rozpoczęto zbiórkę funduszy potrzebną do zrealizowania obrazu.

Marian Dziędziel w obsadzie ekranizacji copypasty o fanatyku wędkarstwaŹródło: East News
d1hz8a1
d1hz8a1

Marian Dziędziel pojawi się w filmie „Fanatyk”. Popularny aktor zagra jedną z ról drugoplanowych produkcji. O nowych szczegółach projektu poinformowali we wtorek jego twórcy.

„Fanatyk” to ekranizacja popularnej w sieci copypasty (czyli powielanej na forach internetowych oraz w mediach społecznościowych historii) autorstwa użytkownika o nicku Malcolm XD, która przedstawia w zabawny, choć wulgarny sposób perypetie pewnego zapalonego wędkarza. Przez lata pasta dorobiła się wśród internautów statusu kultowej, a jej fragmenty (np. „szczupak jest królem wody, jak lew jest królem dżungli”) weszły do codziennego języka komunikacji użytkowników sieci.

Marian Dziędziel od samego początku przymierzany był do udziału w filmie. Zdaniem internautów to właśnie ten aktor idealnie nadawałby się do roli miłośnika łowienia ryb. Ostatecznie pierwszoplanową postać zagra Piotr Cyrwus. Marian Dziędziel wcieli się natomiast w Zyszka – bliskiego przyjaciela głównego bohatera. Oprócz tego wiadomo, że w filmie zagrają Juliusz Chrząstowski i Tomasz Schimscheiner. Twórcy zapowiadają zaangażowanie do projektu kolejnych głośnych nazwisk.

„Fanatyk” z Marianem Dziędzielem i Piotrem Cyrwusem będzie filmem krótkometrażowym. Produkcja otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu Małopolskie Studio Debiutów. Autorzy rozpoczęli we wtorek również zbiórkę środków na jednej ze stron crowdfundingowych. Po około 10 godzinach od rozpoczęcia akcji, zebrano ponad 50% celu minimalnego.

d1hz8a1

Reżyserem ekranizacji copypasty jest Michał Tylka. Za zdjęcia odpowiada z kolei Michał Pukowiec. Premierę zaplanowano na przełom maja i czerwca 2017 roku.

d1hz8a1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hz8a1