Trwa ładowanie...
12-04-2012 22:03

"Marley - One Love" w polskich kinach

"Marley - One Love" w polskich kinach
d420nwq
d420nwq

4 czerwca w sieci Multikino odbędzie się wydarzenie pod hasłem "Marley - One Love".

Wieczorem tego dnia w kilkunastu miastach, na największych salach, pokazany zostanie głośny film nagrodzonego Oscarem Kevina Macdonalda "Marley".

To barwna podróż do świata muzyki, miłości, radości i jedności ponad podziałami. Taki świat przez 36 lat swojego życia tworzył Bob Marley i zarażał nim miliony ludzi na wszystkich kontynentach. Król reggae, nazywany prorokiem Rasta, kochał kobiety, futbol i marihuanę, ale jego największą miłością była muzyka. Z jego ideami dorastają kolejne pokolenia.

Więcej informacji o wydarzeniu "Marley - One Love" już wkrótce pojawi się na stronach I-film.eu i Multikino.pl.

28 maja film "Marley" otworzy Krakowski Festiwal Filmowy.

d420nwq

Bob Marley urodził się w 1945 na Jamajce. Poprzez swoją muzykę przyczynił się do rozpropagowania reggae, jak i ruchu rastafariańskiego. Podczas trwającej osiemnaście lat kariery zarejestrował kilkanaście płyt. Marley, który zasłynął przebojami "I Shot the Sheriff", "No Woman, No Cry" czy "Could You Be Loved" zmarł 11 maja 1981 roku w wieku 36 lat. Wydana już po jego śmierci kompilacja "Legend" (1984) znalazła ponad 20 milionów nabywców na całym świecie. Jest to najlepszy wynik wśród wykonawców reggae.

d420nwq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d420nwq