Trwa ładowanie...

''Młody Mesjasz'': Nowy film autorki ''Wywiadu z wampirem'' w kinach

''Młody Mesjasz'': Nowy film autorki ''Wywiadu z wampirem'' w kinachŹródło: Materiały prasowe
d2y2iyt
d2y2iyt

Dzięki niej narodziły się takie gwiazdy jak Brad Pitt czy Tom Cruise. Anne Rice, autorka bestsellerowej powieści „Wywiad z wampirem”, na podstawie której powstał filmowy hit, porwie polskich widzów po raz kolejny. Tym razem duchową opowieścią wynikającą z jej nawrócenia na katolicyzm.

„Młody Mesjasz”, który trafił na ekrany kin 6 maja, jest inspirowany jest jej powieścią pt. „Chrystus Pan. Wyjście z Egiptu". Twórcy ekranizacji we współpracy z biblistami przez wiele lat szczegółowo dopracowywali scenariusz.

Twórcy o filmie "Młody Mesjasz":

- Film Młody Mesjasz konsekwentnie pozostaje wierny objawieniu Bożemu, czyli jedynemu źródłu wiedzy o Panu Jezusie - potwierdza ks. Rafał Buchiner. Inspiracją dla filmowych zachowań i działań młodego Mesjasza było Pismo Święte. Filmowa postać Jezusa znajduje odzwierciedlenie w osobie Jezusa Chrystusa, jaką znamy z Biblii.

Reakcje dzieci na film "Młody Mesjasz":

- To film, na podstawie mojej powieści. I wspieram go całym swoim sercem. Scenariusz, reżyseria, obsada – są dobrane tak, że oddają atmosferę książki w całej jej głębi. Niezmiernie się z tego cieszę – zwierzała się Rice na swoim Fan Page’u. - Ten film jest zaproszeniem do tego, by wyobrazić sobie Jezusa bez jego boskich cech, jako zwyczajnego człowieka, który żyje wśród nas. Film jest wciągający, rozszerzający nasze wyobrażenie Jezusa, jako syna Boga” - dodawała.

Zwiastun filmu "Młody Mesjasz":

Początkowo Hollywood nie chciało dać pieniędzy na ten film. - Jestem chrześcijaninem, nie wstydzę się swojej wiary, ale tworzenie filmu "Młody Mesjasz" było dla mnie niezwykle trudnym doświadczeniem. Wiedziałem, że praca nad filmem o korzeniach duchowości wiąże się z dużym ryzykiem. Jednak nie przewidywałem, że będzie się to wiązało z tak dużym odrzuceniem w Hollywood. Olbrzymi opór branży sprawił, że musieliśmy sfinansować ten film z prywatnych pieniędzy - zwierza się reżyser filmu Cyrus Nowrasteh.

d2y2iyt

"Młody Mesjasz" to skierowana do całej rodziny opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: Jakim dzieckiem był Jezus? Czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? Kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? Jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? Jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? Czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył?

Od czasu "Pasji" nie było filmu, który miałby szansę tak poruszyć ludzkie serca. - "Młody Mesjasz" to wielka duchowa przygoda. Umacnia wiarę, wzrusza do głębi, pozwala zrozumieć. Ten film powinien zobaczyć każdy wierzący – czytamy w Dobrych Nowinach.

W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy znani z hollywoodzkich produkcji: Sean Bean (Gra o Tron, Trylogia: Władca pierścieni, Troja, Jupiter, Marsjanin) oraz David Bradley (Gra o Tron, Harry Potter). Całości dopełniają znakomite zdjęcia (Joel Ransom) i muzyka nominowanego do Oskara za film Pasja Johna Debneya.

d2y2iyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y2iyt