Trwa ładowanie...
18-05-2006 15:57

Młodzi i Film: 25. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych

Młodzi i Film: 25. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych
d4xx3o2
d4xx3o2

W dniach 20-24 czerwca 2006 roku w Koszalinie znowu niepodzielnie rządzić będzie młode kino! W tych dniach odbędzie się bowiem 25. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych – Młodzi i Film.

Hasło tegorocznej, jubileuszowej edycji to Tolerancja i tożsamość. Organizatorami są: Miasto Koszalin oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Festiwal ma swoje stałe miejsce na mapie kulturalnej, filmowej Polski. W trakcie pięciu festiwalowych dni będzie można zobaczyć ponad 120 filmów, w tym około 40 fabularnych.

Filmy prezentowane będą w dwóch konkursach: międzynarodowym debiutów filmowych oraz w krajowym etiud studenckich. do konkursu międzynarodowego zakwalifikowano 18 filmów, w tym m.in. znana już publiczności ‘Oda do Radości’ trojga debiutujących polskich reżyserów: Anny Kazejak, Jana Komasy i Macieja Migasa. Ponadto do konkursu zgłoszone zostały filmy m.in. z RPA, Francji, Węgier, Bośni i Hercegowiny i Szwecji.

d4xx3o2

Filmy prezentowane też będą w ramach wielu zaplanowanych pokazów specjalnych m.in. retrospektywy filmów Agnieszki Holland, przeglądu izraelskich filmów fabularnych i dokumentalnych „Israel: Life and people behind the posters”, przeglądu filmów chińskich „Dziewiąta muza mieszka też w Chinach”, przeglądu pozakonkursowych debiutów fabularnych „Obrazy ze świata”, czy przegląd filmów z zaprzyjaźnionego festiwalu DokumentArt w Neubrandenburgu „Świat jaki jest”.

Swoje miejsce podczas festiwalu znalazły też krótsze formy filmowe. W konkursie o Malego Jantara 2006 zobaczyć będzie można 37 etiud studenckich. Poza tym zaplanowane są m.in. przegląd etiud szkół filmowych z Wiednia, Kijowa i Goeteborga „Dobrego kina uczą wszędzie”, przegląd nowel fabularnych „Filmy za 100 tysięcy”, czy przegląd filmów krótkometrażowych i dokumentalnych „Shorty mają się dobrze”.

A to wszystko tylko wybrane punkty programu tegorocznego festiwalu!

Zaplanowanych jest również ponad 20 imprez towarzyszących: koncertów, wystaw i spektakli. Niewątpliwie wielkim wydarzeniem będzie koncert muzyki filmowej Henri’ego Seroki „Credo” w wykonaniu orkiestry Filharmonii Koszalińskiej i Chóru Politechniki Szczecińskiej, który odbędzie się w Amfiteatrze w trakcie ceremonii zakończenia Festiwalu.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie festiwalu.

d4xx3o2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xx3o2