Trwa ładowanie...
11-04-2013 08:03

''My Cross To Bear'': Powstanie film o Greggu Allmanie

''My Cross To Bear'': Powstanie film o Greggu AllmanieŹródło: Monolith Films
dnu6puh
dnu6puh

Gregg Allman, muzyk znany m.in. z formacji The Allman Brothers Band, doczeka się filmu o swoim życiu.

Za podstawę scenariusza posłużą wspomnienia artysty "My Cross To Bear", które napisał wspólnie z Alanem Lightem. Za adaptację będą odpowiedzialni Randall Miller i Jody Savin. Miller obejmie także funkcję reżysera projektu.

- Wiedzieliśmy, że to jest świetna historia, ale nie wiedzieliśmy jak bardzo, dopóki nie przeczytaliśmy książki - powiedział Miller.

Gregg Alman jest znany przede wszystkim z southernrockowej grupy The Allman Brothers Band, która największe triumfy święciła w latach 70. Artysta miał bardzo bujne życie - był żonaty sześciokrotnie (m.in. z Cher), spędził także lata na odwykach z powodu uzależnienia od narkotyków.

dnu6puh

Film skupi się na początkach kariery artysty i czasach, w których zakładał zespół, niemniej pojawią się w nim także fragmenty ukazujące jego współczesne dzieje. W obrazie usłyszymy utwory Gregga, wykonywane jednak przez aktorów. Zarówno Allman, jak i jego menedżer Michael Lehman zaangażowani są w projekt.

Film jest obecnie na etapie post-produkcji, a wystąpią w nim m.in.Alan Rickman, Malin Akerman, Ashley Greene i Johnny Galecki.

dnu6puh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnu6puh