Trwa ładowanie...
różyczka
06-06-2011 15:31

Nagrody PISF na Gali otwarcia 36. FPFF w Gdyni

Nagrody PISF na Gali otwarcia 36. FPFF w Gdyni
d3usxxe
d3usxxe

6 czerwca podczas uroczystego otwarcia 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni po raz czwarty zostaną przyznane Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Relację z tego wydarzenia będzie można zobaczyć na kanale CANAL+.

We wtorek, 7 czerwca o 17:40 CANAL+ jako jedyna telewizja zaprasza na relację z wręczenia Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, które zostaną przyznane podczas uroczystego otwarcia 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Statuetkami są honorowane osoby i instytucje, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju, promocji i upowszechniania kultury filmowej w Polsce i za granicą.

d3usxxe

W ubiegłym roku Rada Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej postanowiła przyznać Nagrodę Specjalną dla Mecenasa Polskiego Kina. Laureatem został CANAL+, który współfinansuje polskie filmy od początku swego istnienia w Polsce i ma na koncie ponad 150 koprodukcji. W tym roku jednym z nominowanych w kategorii „audycja radiowa lub program telewizyjny” jest nadawany w ale kino! magazyn filmowy „Kino Mówi”.


Warto również wspomnieć o nominowanej w kategorii „książka o filmie” pracy „Dzieje grzechu: Surrealizm w kinie polskim” pod redakcją Kamili Wielebskiej i Kuby Mikurdy, stałego współpracownika „Aktualności filmowych”, nadawanego w CANAL+ magazynu Agnieszki Egeman (program był nominowany do Nagrody PISF w 2010 roku).

Wśród laureatów Nagród PISF znalazł się również w 2008 roku Festiwal Filmowy Planete Doc.

d3usxxe

Kandydatów do nagrody zgłaszają instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury. Nagrody są przyznawane w 13 kategoriach. W tym roku laureatów wyłoni Kapituła Nagród PISF w składzie: Dorota Folga-Januszewska, Dariusz Gąsiorowski, Ewa Ger, Maciej Gil, Roman Gutek, Ryszard Jaźwiński, Jerzy Kapuściński, Anna Knap-Morzyk, Andrzej Kucharczyk, Anna Osmólska-Mętrak, Adam Radziszewski, Jarosław Sander, Katarzyna Terlecka, Grażyna Torbicka.

Wieczór Specjalny: Hity festiwalu w Gdyni

Na ostatni dzień festiwalu, sobotę 11 czerwca, CANAL+ przygotował Wieczór Specjalny, podczas którego będzie miała polską premierę telewizyjną „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego, film który w ubiegłym roku zdobył Grand Prix „Złote Lwy” na gdyńskim festiwalu. Tuż przed emisją stacja przypomni „Matkę Teresę od kotów”, głośny, zakwalifikowany do Konkursu Głównego na FPFF w Gdyni w 2010 debiut pełnometrażowy Pawła Sali.

d3usxxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3usxxe