Trwa ładowanie...
moje córki krowy
28-12-2015 15:31

Najbardziej wyczekiwane premiery 2016 w programie Filmowego Sylwestra w Kinie Nowe Horyzonty

Najbardziej wyczekiwane premiery 2016 w programie Filmowego Sylwestra w Kinie Nowe HoryzontyŹródło: East news
d2ly4xn
d2ly4xn

*"Moje córki krowy" z Agatą Kuleszą i Gabrielą Muskałą, "Sekret w ich oczach" z Julią Roberts i Nicole Kidman, "Excentrycy" z Maciejem Stuhrem i Sonią Bohosiewicz, "Moja miłość" z Vincentem Casselem, "Eisenstein w Meksyku" Petera Greenawaya oraz prosto z 15. T-Mobile Nowe Horyzonty: "Zabójczyni" Hou Hsiao-hsiena, "Swobodne opadanie" György’a Pálfiego, "Widzę , widzę" Severina Fiali i Veroniki Franz i "Mustang" Deniz Gamze Ergüven – to jedne z najlepszych tytułów, które pojawią się na ekranach kin w 2016 roku. Przedpremierowo zobaczyć można je podczas Filmowego Sylwestra w Kinie Nowe Horyzonty. Start zabawy o godz. 21.00!*

Pierwszy zestaw filmowy rozpocznie się seansem filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, w którym wystąpiła plejada polskich gwiazd: Maciej Stuhr, Natalia Rybicka, Sonia Bohosiewicz, Anna Dymna, Wojciech Pszoniak (nagroda za najlepszą rolę drugoplanową na FF w Gdyni) i Wiktor Zborowski. Reżyser przenosi widzów w lata 50. XX wieku, gdzie króluje swing, piękne kobiety i nienaganne maniery, które posłużą jako tło love story rodem z Hollywood! Drugim filmem jest francuski kandydat do Oscara 2016, czyli „Mustang” Deniz Gamze Ergüven – tytuł, którego seanse były najbardziej obleganymi podczas 15. T-Mobile Nowe Horyzonty. Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Debiut młodej reżyserki podbił serca Canneńskiej publiczności i wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą praw współczesnych kobiet. Ostatnim filmem z zestawu będzie sensacyjny „Sekret w ich oczach” Billa Ray’a, który stworzył wcześniej scenariusze do filmów „Kapitan Phillips” i „Igrzyska
śmierci”. Thriller na podstawie światowego bestsellera Eduardo Sacheriego, opowiada historię Jess, która wymierza sprawiedliwość na własną rękę po tym, gdy ktoś brutalnie morduje jej córkę.

Okrzyknięte podczas FF w Gdyni najlepszym polskim filmem roku - „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej, otworzą drugi zestaw filmowych premier. Marzeniem reżyserki, jak sama przyznaje w wywiadach, było takie skonstruowanie filmu, aby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany. W role skłóconych, jednak zmuszonych przez sytuację patową do wspólnego działania sióstr, wcieliły się brawurowo Agata Kulesza i Gabriela Muskała. Oprócz nich na ekranie także Marcin Dorociński, Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska. Kolejnym tytułem z zestawu jest najnowszy film znanego nowohoryzontowym widzom Petera Greenawaya – „Eisenstein w Meksyku”. To fantazja na temat pobytu twórcy „Pancernika Potiomkina” w Meksyku w 1931 i 1932 r., gdzie nie tylko kręcił nigdy nieukończony film, lecz przede wszystkim dał upust swojej homoseksualnej naturze, za której ujawnienie czekałby na niego w ojczyźnie łagier. Krytycy określili film jako „brawurowy, błazeński, szalony” – warto wyrobić sobie zdanie nie
tylko na temat produkcji, ale i samego twórcy, który z pewnością należy do nietuzinkowych indywidualności współczesnego kina. Nocną porą odbędzie się pokaz trzeciego filmu w dorobku francuskiej supermodelki i aktorki Maïwenn (szerokiej publiczności zapadła w pamięć jako diva Plavalaguna w „Piątym elemencie”), czyli znakomity, niezwykle intymny dramat „Moja miłość” z Vincentem Casselem i Emmanuelle Bercot (Najlepsza Aktorka w Cannes). Fabuła filmu wciąga już po obejrzeniu zwiastuna, w którym użyto uzależniającego od pierwszych dźwięków utworu Son Lux „Easy”.

d2ly4xn

Tytułem otwierającym trzeci zestaw filmowy będzie „Zabójczyni” Hou Hsiao-Hsiena, laureata nagrody za Najlepszą Reżyserię w Cannes. To kolejny – po Angu Lee („Przyczajony tygrys, ukryty smok”) i Zhangu Yimou („Hero”, „Dom latających sztyletów”) – wybitny azjatycki reżyser, który ekranizuje historię z gatunku wuxia: opowieść o legendarnych wojownikach i mistrzach walki wushu. Drugim filmem w zestawie będzie „Swobodne opadanie” - nowy film węgierskiego mistrza groteski György’a Pálfiego, zwycięzca trzech nagród na prestiżowym festiwalu w Karlowych Warach. Reżyser powraca filmem, który rozbraja humorem i urzeka wizualną maestrią. To humorystyczna jazda bez trzymanki, której dadzą się porwać nawet najwięksi malkontenci. Na pożegnanie przyprawimy widzów o ciarki. Niemiecki thriller „Widzę, widzę”, autorstwa Severina Fiali i scenarzystki Ulricha Seidla, Veroniki Franz, sprawił, że widzowie T-Mobile Nowe Horyzonty dosłownie nie mogli usiedzieć w miejscu. Każdy kadr to scena, na której zgromadzono znaki-pułapki.
Wydaje się, że prowadzą one prostą ścieżką ku prawdzie - nic bardziej mylnego. Ta zagadka zdecydowanie przypadnie do gustu filmowym koneserom.

W przerwie między seansami taneczna zabawa z DJ-em oraz bufet z ciepłymi i zimnymi przekąskami. Cena biletu dla 1 osoby: 180 zł, 165 zł (dla posiadaczy Karty Klubowej Przyjaciół Kina NH).

Więcej na www.kinonh.pl.

d2ly4xn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ly4xn