Najlepsze filmy o Hitlerze
07.11.2018 | aktual.: 09.11.2018 10:17
"Upadek" to jeden z najciekawszych filmów, który opowiada o Adolfie Hitlerze.
"Upadek" w reżyserii Olivera Hirschbiegla przedstawia ostatnie 12 dni z życia przywódcy III Rzeszy. Naświetla drzemiące w człowieku zło. Losy dyktatora są pokazane z perspektywy osobistej sekretarki przywódcy, Traudl Junge. W filmie obok Hitlera przedstawieni są jego najbliżsi współpracownicy.
Uznanie należy się zwłaszcza odtwórcy głównej roli, Bruno Ganzowi, który idealnie wcielił się w postać führera.
Jeśli nie widzieliście filmu "Upadek", warto jak najszybciej nadrobić zaległości.
Hitler: Narodziny zła (2003)
A może zainteresuje was film wojenny "Hitler: Narodziny zła"?
Produkcja z 2003 roku również cieszy się uznaniem widzów, głównie ze względu na charyzmatycznego odtwórcę głównej roli, Roberta Carlyle, który świetnie sprawdził się jako przywódca narodu niemieckiego. Ciekawostką może być fakt, że do roli führera był również typowany Ewan McGregor.
Film "Hitler: Narodziny zła" pokazuje ścieżkę kariery politycznej Adolfa Hitlera od zakończenia I wojny światowej. Naświetla również niemieckie społeczeństwo, które uwierzyło w obietnice dyktatora.
Walkiria (2008)
Jak odbieracie postać Klausa von Stauffenberga?
Akcja filmu "Walkiria" rozgrywa się w 1944 roku. Część oficerów Wehrmachtu czuje, że zbliża się koniec rządów Hitlera. Mają również dość jego dyktatury. Postanawiają przeprowadzić akcję 'Walkiria', której częścią jest zamach na führera. Wiedząc, że Hitler znajduje się w swojej siedzibie w Wilczym Szańcu, postanawiają podłożyć tam bombę. Aktu ma dokonać Klaus von Stauffenberg. Jak zakończy się ich akcja?
Dramat biograficzny "Walkiria" to ciekawie przedstawiona historia z Tomem Cruisem w roli głównej.
Triumf woli (1935)
Zamiast oglądać film fabularny możemy zdecydować się na dokument z 1935 roku.
Choć Leni Riefenstahl nakręciła dokument "Triumf woli" w latach 30. XX wieku, to nadal jest uznawany za jeden z najlepszych filmów propagandowych w historii kina. Sama autorka odcinała się od tego twierdzenia.
"Triumf woli" pokazuje zjazd NSDAP, który odbył się w dniach 5-10 września 1934 roku w Norymberdze.
Seans będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które są zainteresowane historią kinematografii, ale również chcą zobaczyć, jak przemawiał Adolf Hitler.
Dzieci Hitlera (2012)
"Dzieci Hitlera" to kolejny dokument na naszej liście.
Chanoch Zeevi nakręcił wyjątkowy film dokumentalny "Dzieci Hitlera", który zdecydowanie warto obejrzeć.
W obrazie pojawiają się potomkowie najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera. Opowiadają o zmaganiach się z niechlubną historią dziadków oraz piętnem, którym zostali obarczeni.
Na ekranie zobaczymy Bettinę Goering, Katrin Himmler, Rainera Hoessa, Eldada Becka czy Niklasa Franka.
Ambassada (2013)
W naszym rankingu pozwoliliśmy sobie również na chwilę oddechu.
"Ambassada" to komedia Juliusza Machulskiego, której akcja rozgrywa się w 2012 roku. Główni bohaterowie Melania i Przemek mają się zaopiekować warszawskim mieszkaniem wuja. W pewnym momencie odkrywają, że winda jest portalem pozwalającym się przenieść do sierpnia 1939 roku.
Kiedy bohaterowie zostają schwytani przez niemieckich oficerów, ich opowieści o współczesnym świecie robią tak wielkie wrażenie, że do Warszawy przyjeżdżają Adolf Hitler i Joachim von Ribbentrop.
W rolę przywódcy wcielił się Robert Więckiewicz, zaś Adam 'Nergal' Darski otrzymał rolę ministra spraw zagranicznych.
Dyktator (1940)
Nasz ranking wieńczy jeden z najważniejszych filmów w historii kina – "Dyktator" Charliego Chaplina.
"Dyktator" wszedł do kin w 1940 roku. Chaplinowi bardzo zależało na tym, aby jego premiera odbyła się w Berlinie, a na liście gości znalazł się sam führer. Plan jednak nie doszedł do skutku, co może tylko cieszyć, dlatego, że Hitler po obejrzeniu filmu wydał wyrok na reżysera, którego cenił za poprzednie produkcje. Co tak rozzłościło przywódcę III Rzeszy?
Widzieliście tę produkcję? A może seans jest dopiero przed wami? My z pewnością możemy ten film polecić!