Trwa ładowanie...
d164e99

Dzieci Hitlera

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
2
d164e99
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Dzieci Hitlera" to film dokumentalny wyreżyserowany przez izraelskiego dokumentalistę Chanocha Zeevi, który postanowił sportretować dzieci i wnuki największych zbrodniarzy hitlerowskich na co dzień zmagających się z piętnem, jakim zostali naznaczeni przez rodziców i dziadków.

Dzieci Hitlera – opis fabuły

W filmie dokumentalnym "Dzieci Hitlera" reżyser portretuje osoby spokrewnione z hitlerowskimi zbrodniarzami, wśród których znajdziemy Katrin Himmler — stryjeczną wnuczkę Heinricha Himmlera, Betting Goering, która wraz z bratem poddała się sterylizacji, Niklasa Franka czy Rainera Hoessa.

Wszyscy na co dzień mierzą się z trudnymi dylematami. Z jednej strony jako małe dzieci podziwiali swoich rodziców i dziadków, z drugiej strony muszą się mierzyć ze zbrodniami dokonanymi przez najbliższych.

Chanoch Zeevi nie chce oceniać swoich bohaterów. Film "Dzieci Hitlera" to obraz, który zdecydowanie warto zobaczyć przy nadarzającej się okazji.

Dzieci Hitlera – ciekawostki

  • Reżyser filmu "Dzieci Hitlera" Chanoch Zeevi otrzymał nagrodę jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym White Sands. Ponadto otrzymał nominację za najlepszy obraz dokumentalny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Warszawie;
  • W filmie pojawiają się nawiązania do "Listy Schindlera" (1992) oraz "Z tobą i przeciw tobie" (2010);
  • Spotkanie Chanocha Zeevi z osobistą sekretarką Hitlera, Traudl Junge w 1999 roku sprawiło, że izraelski dokumentalista postanowił nakręcić film "Dzieci Hitlera".
Dzieci Hitlera
Tytuł oryginalny

Hitler's children

Gatunek

Dokumentalny

Kraj produkcji

Niemcy, Izrael

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

01.05.2011

Czas trwania

59 min.

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d164e99
d164e99
d164e99