Trwa ładowanie...

Netflix nie ugiął się pod falą krytyki. "365 dni" wciąż jest hitem platformy

Ekranizacja polskiego erotyku budzi gorące emocje wśród widzów. Mimo że powstała petycja o usunięciu produkcji z bazy Netfliksa oraz publicznie zaapelowała o to piosenkarka Duffy, Netflix nie zamierza się ugiąć.

Netflix nie ugiął się pod falą krytyki. "365 dni" wciąż jest hitem platformyŹródło: Materiały prasowe
d13ykzk
d13ykzk

"365 dni" autorstwa Blanki Lipińskiej najpierw podbiło polski rynek wydawniczy, a obecnie święci triumfy w postaci filmu, w którym zagrali Anna Maria Sieklucka i Michele Morrone. Na początku czerwca produkcja trafiła na międzynarodowy rynek VOD za sprawą Netfliksa. Wciąż jest jednym z najczęściej oglądanych tytułów na platformie.

Film wzbudza kontrowersje. W opiniach krytyków, jak i niektórych widzów polski erotyk romantyzuje przemoc seksualną i normalizuje syndrom sztokholmski. W ostatnich dniach głos na ten temat zabrała piosenkarka Duffy, która po 10 latach przerwy w karierze muzycznej wytłumaczyła swoje zniknięcie. Brytyjka padła ofiarą porwania i gwałtu przez mężczyznę, który więził ją przez 4 tygodnie. Po traumatycznych przeżyciach przez kilka lat dochodziła do siebie poprzez terapię.

Zobacz: Barbara Białowąs o pracy przy "365 dni": "To autobiografia Blanki. Nie wchodziłyśmy w konflikt"

d13ykzk

Władze Netfliksa zabrały głos w sprawie. Wyjaśniono, że nie uczestniczyli w produkcji filmu, a jedynie wykupili licencję na jego rozpowszechnianie. Zaznaczono, że "365 dni" było wcześniej dostępne w dystrybucji kinowej w kilku krajach i wówczas nie bojkotowano jego pokazów. Dlatego też Netflix nie zamierza wycofywać go ze swojego serwisu.

Głosu w sprawie ostatnich kontrowersji wokół produkcji nie zabrali jej polscy reżyserzy: Barbara Białowąs i Tomasz Mendes, jak i autorka książki Blanka Lipińska.

d13ykzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ykzk

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj