Trwa ładowanie...

Nicolas Cage w roli życia. Jeszcze niedawno groziło mu więzienie

Wydawało się, że gwiazda Nicolasa Cage'a definitywnie zgasła. Większość produkcji, w których występował w ostatnich latach, łagodnie mówiąc, pozostawiała wiele do życzenia. Jednak los ponownie się do niego uśmiechnął. W ubiegłym roku Cage zagrał w dwóch świetnych filmach i znów jest obsadzany w dużych, hollywoodzkich produkcjach.

Nicolas Cage w filmie "Renfield"Nicolas Cage w filmie "Renfield"Źródło: Materiały prasowe
d1i3c0q
d1i3c0q

W 1996 roku Nicolas Cage zdobył Oscara za pierwszoplanową rolę w dramacie "Zostawić Las Vegas". Przez kolejne dziesięć lat za udział w takich produkcjach, jak "60 sekund", "Szyfry wojny", "Skarb narodów", otrzymywał 20 mln dolarów. W pewnym momencie jego majątek sięgnął 150-180 mln dol. W ciągu kilku lat aktor przepuścił jednak całą kasę.

Co więcej, stał się nie tylko bankrutem, ale także osobą zadłużoną, której groziło więzienie. Cage "zapominał" bowiem o konieczności płacenia podatków. W pewnym momencie jego zaległe zobowiązania wobec skarbówki wynosiły ponad 6 mln dolarów z tytułu niezapłaconych podatków od nieruchomości. Aktor za wszystko obwinił swojego księgowego, mówiąc, że "to on go posłał na ścieżkę prowadzącą do ruiny finansowej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Nieznośny ciężar wielkiego talentu" (2022) - zwiastun filmu.

Żeby wygrzebać się z problemów finansowych, Cage przez dziesięć ostatnich lat grał chyba we wszystkim, w czym mógł zagrać. Nie gardził nawet gażą, która sięgała zaledwie jednego miliona dolarów. Brał też różne "fuchy" w rodzaju konferansjerki na weselach bardzo bogatych ludzi. Jego doświadczenia stały się źródłem inspiracji dla scenarzystów filmu "Nieznośny ciężar wielkiego talentu", w którym Nicolas Cage wcielił się w postać Nicka Cage'a. Zbieżność nazwisk całkowicie nieprzypadkowa.

"Nieznośny ciężar wielkiego talentu" zebrał świetnie recenzje. Podobnie, jak nakręcona kilka miesięcy wcześniej "Świnia". Te dwa filmy realizowane były poza wielkimi hollywoodzkimi wytwórniami. Po ich sukcesie o gwiazdorze z lat 90. przypomniała sobie wytwórnia Universal Pictures i obsadziła go w filmie "Renfield".

d1i3c0q

Renfield to oczywiście postać, którą stworzył Bram Stoker. Film zapowiadany jest jako horror, ale z duża dawką elementów komediowych. Tytułowy bohater, pod wpływem miłości do uroczej policjantki, po latach służenia jako lokaj w zamku Drakuli, postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Porzuca pracę, czego nie może zaakceptować jego dotychczasowy pracodawca. I tu pojawia się Nicolas Cage.

Zdaniem krytyków Cage w "Renfieldzie" może stworzyć jedną z najlepszych ról w swojej karierze. Dodajmy, że tematyka filmu nie jest mu obca. W 1988 roku zagrał bowiem w kultowej dziś produkcji "Pocałunek wampira". W polskich kinach "Renfield" ma mieć premierę 14 kwietnia 2023 roku.

Wybierz z nami najlepszy polski film! Kliknij, by zagłosować na swojego faworyta.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad ofertą SkyShowtime (ale chwalimy "Yellowstone"), podziwiamy Brendana Frasera w "Wielorybie" i nabijamy się z polskich propozycji na Eurowizję. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1i3c0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i3c0q

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj