Trwa ładowanie...
d12oe70

Nie żyje Elizabeth Kemp. Aktorka miała 64 lata

Dwa miesiące przed swoimi 65. urodzinami zmarła Elizabeth Kemp. Była aktorką i nauczycielką słynnego Actors Studio. Jej uczniami byli m.in. Bradley Cooper i Lady Gaga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elizabeth Kemp
Elizabeth Kemp (Oficjalna strona aktrorki)
d12oe70

Na stronie "The Hollywood Reporter" czytamy, że o śmierci Kemp poinformował media jej brat. Aktorka zmarła w piątek 1 września w kalifornijskim Venice. Przyczyną śmierci był nowotwór.

Urodziła się 5 listopada 1951 r. na Florydzie. Zadebiutowała w 1973 r.w serialu "Love of Life". Siedem lat później pojawiła się u boku Toma Hanksa w jego debiucie - horrorze Armanda Mastroianniego "On wie, że jesteś sam" (kadr poniżej).

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Choć w ciągu swoje kariery wielokrotnie pojawiała się na ekranie, większość życia zawodowego poświęciła nauce innych. W 1975 r. została najmłodszym dożywotnim członkiem nowojorskiego The Actors Studio, a następnie wykładowcą aktorstwa na uniwersytecie Pace.

Była mentorem m.in. Bradleya Coopera i Hugh Jackmana. W 2017 r. po okiem Kemp uczyła się Lady Gaga, która na sobotnim koncercie w Bostonie zadedykowała jej piosenkę "The Edge of Glory".

Co wiemy o nowym "Avatarze"?

d12oe70

Podziel się opinią

Share
d12oe70
d12oe70