Trwa ładowanie...
michał bogusławski

Nie żyje Michał Bogusławski

Share
Nie żyje Michał Bogusławski
Źródło: PAP
d26owv2

Nie żyje Michał Bogusławski - wybitny polski scenarzysta, reżyser filmowy oraz uznany dokumentalista. Uroczystości żałobne, które zaplanowano na 15 marca, rozpoczną się w kościele św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. Bogusławski zmarł 7 marca, jednak informacja o jego śmierci została podana dopiero teraz.

Michał Bogusławski zmarł w wieku 84 lat. Nazywano go mistrzem reżyserów i dziennikarzy młodego pokolenia. Filmowiec urodził się 1 grudnia 1931 roku w stolicy. Ukończył Instytut Teatrów Ochotniczych w Warszawie, natomiast w 1975 - Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi.

Tworzył już na studiach. Wyreżyserował kilkanaście spektakli telewizyjnych, m.in.: "Szatan z VII klasy", "Opowieść wigilijna", "Meksykanin", "Płomienie" czy "Wyspiański". Współpracował z takimi aktorami jak Maja Komorowska, Marek Walczewski, Wojciech Siemion, Piotr Fronczewski, Alfred Łodziński, czy Gustaw Holoubek.

W latach 90. XX wieku Bogusławski zaczął kręcić również filmy dokumentalne. W jego dorobku są takie tytuły jak "Wiktora Zina Trzeciego Świata opisanie", "Szewska pasja", czy "Tradycja i przyszłość". Ostatnim filmem, jaki wyreżyserował, był dokument "Nagroda" z 1997 roku. Był wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

d26owv2

Podziel się opinią

Share
d26owv2
d26owv2