Trwa ładowanie...

''Nosferatu'': Nieznani sprawcy ukradli głowę słynnego reżysera F.W. Murnau'a

Share
''Nosferatu'': Nieznani sprawcy ukradli głowę słynnego reżysera F.W. Murnau'aŹródło: Domena publiczna
d5i5zcs

Ciało niemieckiego reżysera F.W. Murnau zostało zbezczeszczone przez nieznanych sprawców. Media donoszą, że z grobu twórcy jednego z najważniejszych horrorów w dziejach - "Nosferatu", zniknęła jego głowa.

Jak podaje Variety, zabalsamowane ciało F.W. Murnau'a znajduje się w rodzinnym grobie w miejscowości Stahnsdorf, około 20 km od Berlina. W tym właśnie miejscu nieznani sprawcy otworzyli metalową trumnę i ukradli głowę reżysera. Motywy działania nie są znane, jednak ślady roztopionego wosku ze świec na miejscu przestępstwa wskazują, że całe zdarzenie mogło mieć charakter okultystyczny.

F.W. Murnau, urodzony jako Friedrich Wilhelm Plumpe, był niemieckim reżyserem żyjącym w latach 1888-1931. Obok Fritza Langa ("Metropolis") uznaje się go za najwybitniejszego przedstawiciela niemieckiego ekspresjonizmu. Jego najsłynniejszy obraz pt. "Nosferatu - Symfonia grozy", który stanowił nieautoryzowaną adaptację "Drakuli" Brama Stokera, zadebiutował w 1922 roku. Odnowiona cyfrowo wersja filmu pojawiła się ponownie na ekranach dwa lata temu.

d5i5zcs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5i5zcs