Trwa ładowanie...
maciej stuhr
31-10-2014 10:59

''Obywatel'' - Co łączy Macieja Stuhra z atrakcyjną blondynką?

''Obywatel'' - Co łączy Macieja Stuhra z atrakcyjną blondynką?Źródło: mat. dystrybutora
d3syrjg

W najnowszej komedii „Obywatel” Maciej Stuhr daje się poznać od zupełnie nowej strony – między innymi jako … atrakcyjna blondynka o uwodzicielskim spojrzeniu. Dlaczego tak wygląda i z kim flirtuje, tego dowiecie się już 7 listopada w kinach. Teraz możemy jeszcze zdradzić, że Maciej eksperymentuje nie tylko z damskim przebraniem, ale także z jego brakiem.

Maciej Stuhr przyznaje, że film w reżyserii jego ojca – Jerzego Stuhra to nie tylko znakomity popis aktorskich umiejętności, ale także błyskotliwy komediowy dialog z widzem. „Mam wrażenie, że scenariusze filmów komediowych piszą najsmutniejsi ludzie świata. Im bardziej śmiesznie chcą napisać, tym bardziej chce mi się płakać. No i czekam wciąż z utęsknieniem na dobrą, inteligentną polską komedii. Mam nadzieję, że film ‘Obywatel’, który może nie jest filmem, na którym można zrywać boki, ale widzów, którzy mają inteligentne poczucie humoru, usatysfakcjonuje. Takie są nasze ogromne oczekiwania.” – przekonuje aktor. Jerzy Stuhr dopowiada, że filmowy żart ma pomóc Polakom w zbudowaniu dystansu do samych siebie. „Chciałabym żeby się zaśmiali z naszych przywar, niedoróbek, z naszej piszczykowatości. Bo jak się zaśmieją, to już jest trochę lepiej” – mówi w „Dużym Formacie” – „Chciałem być jak Roberto Benigni, jak Nanni Moretti, to są moi kumple, od nich się tego uczyłem. Już nie mówię o wielkim Fellinim stojącym za
ich plecami”.

Bohaterem filmu „Obywatel” jest Jan Bratek, który gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

d3syrjg

Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn –Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara oraz wielokrotnie nagradzany wybitny operator Paweł Edelman. Jerzy Stuhr zdobył nagrodę specjalną Jury 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Zwiastun:

OBYWATEL” - od 7 listopada w kinach!

d3syrjg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3syrjg