Trwa ładowanie...
jerzy stuhr
20-11-2014 09:39

''Obywatel'' najpopularniejszym filmem Jerzego Stuhra!

''Obywatel'' najpopularniejszym filmem Jerzego Stuhra!Źródło: mat. dystrybutora
d3f6ocs
d3f6ocs

Duet Stuhrów podbił serca polskich obywateli! Najnowszy film Jerzego Stuhra obejrzało do tej pory ponad 300 tysięcy widzów, to najlepszy wynik w jego reżyserskiej karierze. „Obywatel” jest już popularniejszy od „Historii miłosnych” ,„Tygodnia z życia mężczyzny” czy „Dużego zwierza” , a to dopiero początek kinowej wędrówki filmu.

Co przyciąga widzów do kina? Na pewno talent aktorski dwóch znakomitych panów, którzy grają wspólnie jednego bohatera - Jana Bratka oraz kontrowersyjny wydźwięk filmu. „Film ma dosyć ostre ostrze publicystyczne – parę osób oglądając go może się wkurzyć. Mnie się taka prowokacja podoba!” – mówi o filmie znany krytyk Tomasz Raczek na Onet.pl. „Film opowiada o pewnych naszych tendencjach do trzymania się powierzchni, chęci budowania wrażenia, za którą jest kłamstwo i nic więcej” – dopowiada Anna Tatarska. „Ten film jest jak połączenie ‘Forresta Gumpa’ z ‘Dniem Świra’, doprawione subtelną ironią wymierzoną w polską historię i nasze przywary” – pisze Łukasz Rogojsz z Newsweek.pl. „Jerzy Stuhr jest wulkanem kreatywności - poszczególne epizody są diabelnie zabawne, inteligentne i znakomicie spuentowane”- dodaje Grzegorz Fortuna na stronach Film.org.pl

Bohaterem filmu „Obywatel” jest Jan Bratek, który gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

Maciej Stuhr o roli w "Pokłosiu":

Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn –Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara oraz wielokrotnie nagradzany wybitny operator Paweł Edelman. Jerzy Stuhr zdobył nagrodę specjalną Jury 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Czy Polacy potrafią śmiać się z siebie?:

Maciej Stuhr o Polsce i Polakach:

OBYWATEL” - rozśmieszy cię do bólu. JUŻ W KINACH!

d3f6ocs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f6ocs